Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 8024
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 30. Ro(c)k bez kurtyny

Poniedziałek, 18 marca 2019, 8:45
Aktualizacja: Środa, 20 marca 2019, 12:20
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: 30. Ro(c)k bez kurtyny
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami VIII Festiwal Młodych Talentów, organizowany przez Przystań Twórczą – Cieplickie Centrum Kultury, będący jednocześnie okazją do świętowania 10–lecia istnienia placówki kultury funkcjonującej przy Szkole Podstawowej Nr 6. Efekty warsztatów wokalnych dla młodzieży można było podziwiać podczas koncertu zorganizowanego w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. Bankowej.
Czuć, że oni chcą pracować - uczyć się, rozwijać, przekraczać siebie i zdobywać nowe umiejętności - to dla mnie bardzo ważne - powiedział Łukasz Szczepanik, który prowadził warsztaty z młodymi artystami i jest bardzo zadowolony ze współpracy.

W trakcie imprezy lokalni wokaliści zaprezentowali repertuar nawiązujący do projektu "30. Ro(c)k bez kurtyny", więc wykonywali m.in. utwory zespołów: Maanam, Bajm, Ewy Kulińskiej czy Jacka Kaczmarskiego, ale również piosenki autorskie.

O warsztatach dowiedziałam się od mojej siostry Malwiny, która bierze w nich udział już po raz ósmy - powiedziała Julia Jańta ze Złotoryi, która wykonywała piosenki zespołu Bajm. - Chciałam się podszkolić z wokalu, a wiedziałam, że tutaj są dobrzy instruktorzy - dodała młoda artystka.
Uwielbiam ten festiwal, to dla mnie szansa na pokazanie się, podniesienie umiejętności i każdy koncert to nowe doświadczenia oraz okazja do spotkania z kolegami i koleżankami - wyznał Konrad Boznański, który od początku bierze udział w cieplickich warsztatach, wieńczonych festiwalem, a wczoraj wykonał piosenkę w języku czeskim i polskim.
Wybraliśmy 11 świetnie śpiewających artystów. To bardzo cieszy, że nasi wychowankowie rozwinęli skrzydła - od dzieci do dorosłych ludzi, pewnych siebie - powiedziała Edyta Szymańska z Przystani Twórczej.

Na scenie wystąpili: Barbara Balasa, Malwina Jańta, Ewa Kobielska, Martyna Kotylak, Agnieszka Kulig, Paulina Morek, Małgorzata Parzymies, Iga Różańska, Konrad Boznański, Paweł Rudzki, Kamil Wilk, Gabriel Wiłun. Wśród utworów można było usłyszeć m.in.: Bratříčku, Zavírej Vrátka, Niech żyje bal, Co mi Panie dasz, Psalm dla stojących w kolejce, Byłaś serce biciem, Józek nie daruję Ci tej nocy, Miejcie Nadzieję, Ucisz serce, Mata Hari, Mury, czy Spacerologię.

Na finał imprezy na scenie pojawili się wszyscy uczestnicy koncertu finałowego, a dodatkowo Ewelina Marciniak - dyrektor Przystani Twórczej zaśpiewała autorski utwór. Z okazji urodzin placówki kultury był też jubileuszowy tort oraz mnóstwo wspomnień, rozmów pozakulisowych i życzeń na przyszłość.

Koncert młodych wokalistów zrealizowany jest w ramach Projektu 30 ro(c)k bez kurtyny/ 30 ro(c)ků bez opony, numer rejestracyjny projektu: CZ.11.2.45/0.0/16_012/0001180/ERN-BP/6, współfinansowanego ze środków budżetu państwa w ramach Programu Interreg V – A Republika Czeska – Polska 2014 – 2020 Fundusz Mikroprojektów Nisa - Nysa realizowanego przez Centrum Informacji Turystycznej i Kultury Jablonec oraz Przystań Twórczą – Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

16
89%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group