Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9585
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 20 lat jeleniogórskiego Rotary Clubu

Sobota, 20 stycznia 2018, 10:41
Aktualizacja: Niedziela, 21 stycznia 2018, 6:52
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: 20 lat jeleniogórskiego Rotary Clubu
Fot. Przemek Kaczałko
Rotary Club Jelenia Góra świętuje 20–lecie działalności w wielkiej rodzinie Rotary Club International. Grupa składająca się z przedstawicieli lokalnego biznesu przez lata prowadziła szereg działań mających na celu pomoc potrzebującym, zazwyczaj bez rozgłosu, więc o wielu działaniach wiedzą sami obdarowani i najbliższe grono.

Obchody 20-lecia rozpoczęły się od uroczystej akademii w Zdrojowym Teatrze Animacji w jeleniogórskich Cieplicach. Po powitaniu gości przez aktualnego prezydenta Rotary Club Jelenia Góra, pierwszy prezydent RCJG Zbigniew Ładziński opowiadał o powstaniu tej grupy w naszym mieście. Następnie Witold Musiałowski - strażnik tradycji, zaprezentował w skrócie działania, jakimi organizacja może się poszczycić. Wśród nich - wiele kontaktów z rotarianami z całego świata, w tym wyjazdy do: Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Izraela, Ukrainy i innych miejsc, gdzie funkcjonują kluby rotariańskie. Była też mowa o beneficjentach różnych akcji, prowadzonych samodzielnie lub przy wsparciu rotarian z innych polskich miast, a także z zagranicy. - Kontynuujemy program "Ratujmy dzieciom wzrok" - podkreślił jedną ze sztandarowych akcji Wojciech Chadży, prezydent Rotary Club Jelenia Góra, który wymienił m.in. obiady w szkołach, pomoc ś.p. ks. Gniatczykowi, czy walkę z polio w Afryce.

Ważnym elementem akademii było wręczenie okolicznościowych medali osobom i instytucjom, które przez lata włączały się w działania na rzecz pokrzywdzonych przez los. Na uroczystość zjechało wielu zaprzyjaźnionych rotarian. - Mamy gości z: Sopotu, Łodzi, Niepołomic, Wrocławia, Krakowa, Janowa Lubelskiego, Chełma Lubelskiego, a także z Niemiec, Ukrainy i innych krajów. To jest towarzystwo ludzi wzajemnie się rozumiejących, współpracujących i mających te same cele - podkreślił W. Chadży. W trakcie spotkania mówiono również o owocnej współpracy z rotarianami z niemieckiego Celle (koło Hannoveru), ale nie zabrakło też gości z miasta partnerskiego Jeleniej Góry, czyli Erftstadt.

Obchody zwieńczy "Bal dwudziestolatka", podczas którego odbędzie się licytacja. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na działalność młodzieżowej grupy rotarian. - Jest olbrzymia szansa, aby stworzyć Rotaract. Na razie na bazie Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej, gdzie jest ok. 15 osób chcących się zaangażować w wolontariat. Zbieramy pieniądze, aby im pomóc wystartować - dodał Wojciech Chadży.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
900
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group