Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9783
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: 15–tka nie dla pijanych małolatów

Poniedziałek, 22 grudnia 2008, 8:10
Aktualizacja: 9:42
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: 15–tka nie dla pijanych małolatów
Fot. TEJO
– W naszym pubie nieletni nie kupi alkoholu, a i starszym jest on podawany w ilościach ograniczonych – słyszymy od właścicieli popularnego pubu przy ulicy Krótkiej oburzonych reakcją internautów po naszym tekście dotyczącym pobicia nastolatka przez ludzi, którzy wyszli ze wspomnianego lokalu.

Do zdarzenia doszło kilka tygodni temu. Dwóch siedemnastolatków, którzy wyszli w pubu, pobiło w okolicy innego chłopaka. Internauci powiązali ten fakt z lokalem, w którym – rzekomo – mieli oni napić się alkoholu. – To niemożliwe! – prostuje właściciel 15-tki.

– Mamy bardzo obostrzony system sprzedaży napojów alkoholowych. Tworzyliśmy ten pub z myślą o ludziach spokojnych, którzy chcą odpocząć przy kuflu i porozmawiać. Nie dopuszczamy sprzedaży alkoholu nieletnim, a nasze barmanki żądają dowodów osobistych, aby potwierdzić pełnoletniość klientów – słyszymy.

Feralnego wieczoru rzeczywiście w barze byli wspomniani 17-latkowie. Zamówili colę, ale – wbrew zakazowi wnoszenia trunków - przemycili także kilka puszek z piwem, na co obsługa lokalu nie miała żadnego wpływu. – Puste puszki znaleźliśmy nazajutrz za sofą. Wzmocniliśmy od tego czasu dozór nad klientami, co do których istnieje podejrzenie, że mogą mieć własny alkohol. Są po prostu wypraszani z lokalu. Pomaga nam monitoring wizyjny w postaci kamer, które przekazują obraz z kilku punktów wnętrza pubu – słyszymy od właściciela.

– Wtedy strażnicy miejscy powiedzieli mi, że nasz lokal nie ma nic wspólnego z awanturą i pobiciem, dlatego wyciąganie pochopnych wniosków uważam za mocno krzywdzące – dopowiada właściciel. 15-tka należy do bardzo spokojnych pubów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
390
Nigdy
20%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group