Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 8345
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: 15 tysięcy za rajd po lesie

Środa, 7 października 2020, 11:40
Aktualizacja: 11:41
Autor: 112
Powiat: 15 tysięcy za rajd po lesie
Fot. Archiwum Policji
Ponad 15 tysięcy złotych łącznie grzywny i kosztów sądowych musi zapłacić 24-letni mężczyzna, który we wrześniu 2018 roku został zatrzymany przez jeleniogórskich policjantów i straż leśną w Sosnówce.
9 września 2018 roku policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie ze strażą leśną KPN, Nadleśnictwa „Śnieżka” w Kowarach, Nadleśnictwa w Szklarskiej Porębie, we Lwówku Śląskim, w Jaworze i Złotoryi w Kotlinie Jeleniogórskiej kolejny raz prowadzili działania skierowane przeciwko kierującym quadami i motocyklami crossowymi, którzy wjeżdżając do lasu łamią obowiązujące w tym zakresie przepisy prawne – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.
W trakcie działań funkcjonariusze w kompleksie leśnym w Sosnówce zauważyli młodego mężczyznę na motocyklu crossowym. Postanowili go zatrzymać, jednak mężczyzna zaczął uciekać i próbował w nich wjechać, aby w ten sposób zmusić ich do odstąpienia od wykonywanych przez nich czynności. Został zatrzymany, a okazał się nim 24-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego – dodaje rzeczniczka.

Sprawa trafiła do Sądu. Po dwóch latach zapadł wyrok, zgodnie z którym mężczyzna musi zapłacić łącznie ponad 15 tysięcy złotych, w tym 7500 tysiąca złotych grzywny za próbę zmuszenia funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności prawnych, 7000 zł grzywny za pozostałe wykroczenia, czyli nielegalny wjazd do lasu, płoszenie zwierząt oraz niszczenie przyrody. Dodatkowo mężczyzna musi zapłacić koszty sądowe.

Wspólne działania leśników i mundurowych mają nie tylko zapobiec niszczeniu przyrody, ale też sprawić, że spacerowicze będą czuli się bezpieczniej.

Twoja reakcja na artykuł?

101
88%
Cieszy
10
9%
Hahaha
1
1%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
1%
Złości
2
2%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group