Wtorek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 7386
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

100 osób na bruk!

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 15 maja 2012, 8:40
Aktualizacja: Środa, 16 maja 2012, 10:22
Autor: Angela
Fot. Jelonka.com
W styczniu przyszłego roku z Zabobrza zniknie Carrefour – Co z nami będzie? Mamy informację, że pracujemy tylko do końca roku. Czujemy, że już teraz pracodawca chce się nas pozbyć – mówią pracownicy jeleniogórskiego marketu Carrefour. Związki zawodowe potwierdzają, że od 1 stycznia 2013 roku obiekt, w którym obecnie jest Carrefour wydzierżawia od właściciela firma Real.

Niepokojące sygnały o likwidacji Carrefoura pojawiły się już w sierpniu minionego roku, kiedy właściciel obiektu, firma Echo Investment, zapowiedział jego rozbudowę na sąsiadującej działce z niemal 20,5 tys. m kw. do 90 tys. m kw. powierzchni całkowitej. Firma złożyła dwa wnioski do urzędu miasta: jeden o wyburzenie obecnego obiektu, drugi o jego rozbudowę. Do rozbudowy, póki co nie doszło, ale w marcu br. właściciel podpisał z firmą Real umowę najmu powierzchni handlowych m.in. Galerii Sudeckiej w Centrum Handlowym w Jeleniej Górze przy al. Jana Pawła II. Umowa została zawarta na okres 10 lat.

- To oznacza, że od 1 stycznia 2013 roku Carrefour w Jeleniej Górze zostanie zamknięty i pracę straci około stu obecnie zatrudnionych tam pracowników. Decyzja już zapadła. Właściciel obiektu oficjalnie poinformował na swojej stronie internetowej o wydzierżawieniu nieruchomości firmie Real – mówi Paweł Skowron, wiceprzewodniczący MOZ NSZZ Solidarność przy spółce Carrefour Polska. Ta sytuacja nie dotyczy tylko Jeleniej Góry. Markety są zamykane i przejmowane przez inne firmy. W styczniu br. pracę stracili wszyscy pracownicy Carrefoura w Bielsku-Białej. Od 1 stycznia 2013 roku firma Real przejmie również obiekty, w których obecnie jest Carrefour, w Kielcach i Tarnowie.

Pracownicy boją się wypowiadać imiennie. Mówią jednak, że są źle traktowani i karani za najdrobniejsze przewinienia. - Presja w pracy jest tak duża, że trudno ją wytrzymać. Niejeden z nas wychodził już z pracy ze łzami w oczach. Oni liczą na to, że sami się pozwalniamy i wtedy nie będą musieli nam wypłacić odpraw, bo nie będzie zwolnień grupowych – mówi jeden z pracowników. A inny dodaje, że każdego dnia ludzie słyszą, że jak im się nie podoba, to mogą się zwolnić, a na ich miejsce jest kilka nowych osób. - Upokarza się nas przy klientach i innych pracownikach – dodaje.

Paweł Skowron twierdzi, że do związków zawodowych nie dotarły sygnały o złym traktowaniu pracowników w Carrefour w Jeleniej Górze czy stosowaniu wobec nich mobbingu. Takich zgłoszeń nie potwierdził również Mirosław Kocuba, kierownik jeleniogórskiego oddziału Państwowej Inspekcji Pracy. Jak wynika z rozmów z pracownikami, ludzie po prostu boją się, że po zgłoszeniu sprawy, stracą pracę już teraz.
- Będziemy na bieżąco pilotować, to co dzieje się w Carrefourze w Jeleniej Górze i pozostałych marketach na terenie Polski, gdzie planowana jest ich likwidacja. Przed zamknięciem sklepu postaramy się również wynegocjować dla pracowników jak najlepsze warunki. W Bielsku-Białej udało nam się wywalczyć odprawy i odszkodowania oraz podział środków z funduszu socjalnego – mówi Paweł Skowron.

O komentarz w spawie prosiliśmy rzecznika prasowego firmy Carrefour, ale nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi. Po jej otrzymaniu zamieścimy ją na portalu Jelonka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (81) Dodaj komentarz

~ 15-05-2012 9:05
szkoda mi tych ludzi. jeżdżą po nich jak po burych psach wielcy menedżerowie w spodenkach w kancik zakupionych w Tesco jeżdżący 15letnimi wrakami którzy myślą, że jak skończyli liceum ekonomiczne to są panami świata... A normalni ludzie walczą....
~ja1 15-05-2012 9:08
i to jest wlasnie taka gospodarka ale kto sie teraz o kogo martwi paranoja
~zet 15-05-2012 9:12
znowu 5 letnia ucieczka od podatków ? Cudowna przemiana z nazwy Carrefour na Real ? hahaha !
~ 15-05-2012 9:21
Proponuję otoczyć Carrefour i nie wypus...ć kierownictwa z marketu.Ostatnio taka akcja w stolicy przyniosła skutek.Pzrygotować łańcuchy i do dzieła.Powodzenia.
~ 15-05-2012 9:29
zgadzam się z 9:21 czas na rabację
~do zet 15-05-2012 9:31
potrafisz czytać ze zrozumieniem ?ucieczka od jakich podatków ? Obecnemu najemcy, czyli carrefourowi, skończyła się umowa najmu. Właściciel obiektu - Echo Investments - wynajmuje innej firmie - realowi. Zbyt skomplikowane ? A co do podatków to żadna firma sieciowa nie płaci podatku w JG ponieważ zarejestrowane są w swoich miastach macierzystych - najczęściej w Warszawie. Podatek od nieruchomości płaci właściciel obiektu a nie najemca.
~Zdzich 15-05-2012 9:33
@~: To pochwal się kim Ty jesteś i czym Ty jeździsz, skoro potrafisz tylko krytykować. Mi zaś szkoda Ciebie, skoro Ty człowieka oceniasz po tym jakim samochodem jeździ, w jakich spodniach chodzi, bo tylko sobie wystawiasz świadectwo takimi płytkimi komentarzami. @zet: A powiedz mi czego Tesco cudownie nie ucieka przed podatkami? Powiedz dlaczego Auchan na Bielanach stoi już ponad 5 lat? Dlaczego Carrefour we Wrocławiu stoi ponad 5 lat? Dlaczego legnicki czy lubiński Real stoją tyle czasu? Pomijam już fakt, że Carrefour w Jeleniej istnieje już chyba 6 rok.
~ZORRO1 15-05-2012 9:34
a moim zdaniem wszyscy powinni zwolnić się a Pan prezes tego klubu niech sam sobie układa towar na półki i siedzi na kasie i nikt tam nie powinien iść do "pracy" obóz pracy
~aa 15-05-2012 9:41
Pan Zdzich to chyba jeden z kierownikow ;->
~goy 15-05-2012 9:44
Najpierw byla Hipernova, potem Carrefour teraz Real... Ciekawe czemu te sklepy tak sie zmieniaja skoro nie uciekaja od podatkow?
~Nostradamus 15-05-2012 9:49
Markety "powstają na nowo" być może korzystają z dotacji na utworzenie stanowisk pracy. Co jakiś czas zwalniają ludzi i zatrudniają w nowym miejscu. Gdyby otwierali w tym samym mieście musieliby przenieść pracowników ... a tak zatrudnią nowych. Każdy orze jak może - trudno za to winić właścicieli marketów, to prywatne firmy więc mają inne priorytety niż problemy bezrobotnych. Jeleniogórzanie niech podziękują sami sobie że wybierają ciągle tych samych WAŁKONI.
~Nostradamus 15-05-2012 10:05
Słysząc z sali sejmowej - "100 lat" - dobiegające okrzyki, Mimo iz nie znał jubilata, nawet imienia Chciał mu i własne złożyć życzenia; Lecz mylił się bardzo, gdyż była to następna debata w której czas pracy do emerytury - ustalano lata.. by art
~uuu 15-05-2012 10:07
EEEEEEEEEE TAM, napiszcie lepiej, że dzisiaj są imieniny Pani Zosi Czernow i tłumy w biurze poselskim z kwiatkami.
~ 15-05-2012 10:14
jak widzimy zaczyna sie wdrazac nowa reforme emerytalną czyli zdaza do 67 roku zycia z...hnąc z glodu pod mostem,
~299 15-05-2012 10:16
szkoda pracowników popatrzcie na ich twarze są zawsze smutne jeszcze nie widziałam żeby pracownik się tam uśmiechał
~sqandal4 15-05-2012 10:20
czegoś nie rozumiem , byliście przeciw marketom a teraz gdy likwidują wielka wrzawa , nie dogodzi tu Wam już nikt
~VERA 15-05-2012 10:33
Zimnej Zośki?
~nom 15-05-2012 11:01
a tam 100 Straci prace a 300 dostanie prace przy wyburzeniu..a 400 pracownikow bedzie jak wybuduja nowy real. Niech sie Jelenia zozwija!!a jak cos to idzcie se wo wabrzycha jak wam tam lepiej bo Jelenie gora jest jedyne Miasto w dolnym Slasku co jeszcze cos sie dzieje a nie jak Kamienna gora ,Walbrzych,Marciszow,Zgorzelec itd.
~KOCIACZEK 15-05-2012 11:29
REAL JEST FAJNY, ALE WOLAŁBYM AUCHAN.
~ 15-05-2012 11:34
Zgon miasta następuje dalej.Najbardziej dobija mnie to,że od czasu transformacji daje się upusty podatkowe tego typu korporacją i konsorcja,a zwykłych ludzi łoi się co do złotówki!Albo płacimy wszyscy, albo nikt nie płaci! PO i inne partie powinny coś z tym burdelem zrobić, to jest bowiem jawne złodziejstwo.Druga sprawa jak traktują człowieka w takim przybytku złodziejstwa!Łupią państwo,a ludzi traktują jak niewolników.Co do menadżerów, nadzorców to w takich sklepach jest tak,że wybiera się na te stanowiska prostaków,bo ci są bezwzględni i mają satysfakcje jak dowalają ludziom bardziej na poziomie niż oni sami!Powinno się zabrać ten teren i zrobić na nim coś co miastu się opłaci,a nie opłaci się korporacji złodziejskiej.A jak nie zgodzą się tu być, to nikt po złodziejach płakać nie będzie!
~fantom 15-05-2012 11:46
Śmieszne te lamenty. To normalne jest że jedna firma znika, a inna się pojawia. Gospodarka to żywy twór. Skończyły się czasy gdy całe życie w jednym zakladzie wystarczało udawać że się pracuje.To zupełnie normalne jest że ktoś zdycha z głodu, a inny nie wie co z forsą robić... Słabsi odpadną, zostaną najsilniesi - zwyczajne prawa natury. O take Polskę w końcu walczylim...Czyż nie? Więc nie ma lamentować ludziska, zmywaki w wielu krajach czekają.
~..... 15-05-2012 12:17
oboz pracy
~lusia6 15-05-2012 12:19
Ja jestem zadowolona z pracy w KAUFLANDZIE,mam dobre zarobki ,czas na papierosa,na ploteczki,nieraz idę na kasy z klijentami pogadać,załoga fajna,dyrektor wspaniały ,mamy 2 razy w roku imprezy zapoznawcze,to jest PRACA.
~Przepis na sukces. 15-05-2012 12:32
Powinno się zabrać i powinno się zrobić, i się powinno opłacać, i dobrze powinno być, i powinno być sprawiedliwie. Powinno!! I tak nam dopomóż Józek...
abcd1 15-05-2012 12:42
W jednym słowie współczuję pracującym tam osobom, ponieważ sam miałem okazję pracować w tym "markecie", o ile można go tak nazwać. Prawda jest taka, że Carrefour Polska Sp. z o.o. oszczędza na pracownikach, ponieważ w większości są tam zatrudnione osoby, które mają podpisaną umowę zlecenie, a normalne umowy o pracę mają tylko nieliczni pracownicy oraz kadra kierownicza. Co do otwarcia tam Realu to na 100% będą zatrudniani nowi pracownicy, aby nie stwarzać problemów dla kadry kierowniczej z Reala, o ile do Reala nie przejdzie obecna kadra z Carrefoura...
~M.N.mobbing 15-05-2012 12:49
kierowniczka dzialu odziezowego tak mnie gnebila ale jakos jej przeszło nie wiem na jak dlugo obecny Dyrektor Carrofur jak ukazala sie gazeta Jelonka z tym artykułem kazał wszystkie gazety pochowac
~xyz 15-05-2012 13:35
To prawda, że Nomi też likwidują???
~(*) 15-05-2012 13:47
Drogi Zawiły Prezydencie! Nie zabijaj codziennie tego miasta! To nasze miasto!
~do lusia 6 15-05-2012 13:56
to aż taką macie wielką rotację pracowników że 2 razy w roku musicie zapoznawać nowych kolegów i koleżanków. FAJNIE JEST MIEĆ TYLU NOWYCH ZNAJOMYCH .
~ 15-05-2012 15:08
A niech likwiduja, ten Carrefour bo to syf i brud jakich malo. Koszyki az czarne z brudu, zgnite warzywa i owoce, kiepski wybor alkoholi i zero nowosci z rynku spozywczego....
~jhbbbbbbyu 15-05-2012 15:08
i bardzo dobrze!!! :) ja tylko czekałam na tę chwile :))) Carrefour to syf, klienta maja gleboko w... pracownica tacy biedni? szkoda ze nie wykonuja nalezycie swoich obowiazkow, moze wtedy byliby lepiej traktowani, a ich totalny brak kultury dla KAZDEGO kto tam przychodzi- czy w sprawach sluzbowych czy na zakupy wola o pomste do nieba! jak jest promocja na jakis produkt polki sa puste- moge to udowodnic zdjeciami, ktorych rzekomo nie mozna robic ale ochrona nie widzi tego co wazne tylko to co chce; w C4 jest zawsze brudno i smierdzi. A real to szansa na normalny sklep w co i tak watpie bo PRACOWNICY ZOSTAJĄ NA SWOICH MIEJSCACH zmieni sie tylko nazwa ich miejsca pracy wiec niech juz nie placza.....
~gtfdthu 15-05-2012 15:12
do: lusia6- widac ze masz czas na PLOTECZKI bo na prace nikt go nigdy nie ma w kauflandzie....
~77777 15-05-2012 15:19
no to mają szansę stać się samodzielnymi ludżmi mogą założyć działalność gospodarczą i pełnymi garściami korzystać z tej dobroci dofinansowań ,kredytów ,jednego okienka..... i mają szansę zobaczyć jak to jest ";być po drugiej stronie"
~gtfdthu 15-05-2012 15:37
do: lusia6- widac ze masz czas na PLOTECZKI bo na prace nikt go nigdy nie ma w kauflandzie....
~ 15-05-2012 15:39
Kto zastrasza i dreczy ludzi? czyzby zwierzchnicy wywodzili sie z szeregow GESTAPO? To przeciez mieszkancy JG.Jaki los ich czeka po 1 sycznia? czy tez bruk, czy za lizanie tylkow szefostwu dochapaja sie tylko przeniesienia do REALA. Za dreczenie ludzi te zwierzchnie b...ki powinni dostac wilczy bilet ze spoleczenstwa. Kiedys oni powinni trafic na ciemiezcow. Czy to czasy niewolnictwa? Kim jest jeden z drugim, co to za psia osobowosc z prawem do gardzenia personelem. Na koniec byc moze doczekaja linczu ze strony ludzi. I na nich przyjdzie pora...
~Ona 15-05-2012 15:47
Jeśli Wam się praca nie podoba to ją zmieńcie. Nikt przecież jako niewolników Was tam nie trzyma! Sami tak chcecie to tak macie...
~komuch 15-05-2012 15:51
NO I PO CO BYŁO KRZYCZEĆ "PRECZ Z KOMUNĄ" TO TERAZ MACIE SWÓJ KAPITALIZM
~Real Vivat! 15-05-2012 16:40
a nie moga po prostu zatrudnic tych ludzi w Realu? Moze by ich przynajmniej przeszkolili i byliby bardziej profesjonalni w obsludze klienta! Bo teraz Carrefour to balagan i brud z przypadkowymi ludzmi na kasach i na sklepie - ludzie do/od wszystkiego i do/od niczego.
~i dobrze 15-05-2012 17:12
Proponuje żeby SANEPID przebadał koszyki z Carrefoura - jak można wsadzać żywność do takiego siedliska zarazków. Na półkach również znajdzie się sporo niespodzianek z pleśnią. Niech likwidują jak najszybciej - koniec z bałaganem, brudem i smrodem i wieczne tymi samymi produktami a najważniejsze - koniec z mega durnym systemem zabezpieczeń ( czytaj bramki ) i niemiłą ochroną. O ludzi się nie martwię - zapewne będzie jakieś zobowiązania lub w najgorszym przypadku jakiś casting ;)
~934802 15-05-2012 17:30
do lusia----widac ze masz czas na ploteczki bo na stoisku sypkie nigdy nie ma nikogo i trzeba po 10 min stania laskawie lazic do inf by kogos przyslali,ja tam do kauflandu nie chcialabym isc pracowac chocby doplacali,kolezanka ktora tam pracuje zupelnie odwrotnie mowi o warunkach tam niz Luska
~xcvbuyjbtvhdrebt 15-05-2012 17:46
sdfg hgbn
~nx 15-05-2012 17:58
Prawda niestety jest taka że oni byli na bruku już zatrudniając się tam,bo czy zarobki 1300-1600zł to nie bycie na bruku?
~Kurier 15-05-2012 18:05
Kiedyś na Przyjęciu robił tam gość o ksywie Hans, zawsze był uśmiechnięty ale jak sie wkurzył to przerąbane było , ale go bardzo lubiałem , był szybki w dostawach i taki w okularach zgrabny duet chyba ma na imie Piotrek , pozdrowienia dla chłopaków z Jeleniej ciekawe co u Hansa?
~... 15-05-2012 18:05
A przepraszam bardzo - jaka rozbudowa? Może od razu pod lasem się wybudujcie!
~ss 15-05-2012 18:07
oj tam oj tam ... 1300-1600 to i tak dużo ... parę stówek więcej zarabiają inżynierowie w wielkich firmach :)... zawsze jest powód by narzekać... może większa część z tych osób znajdzie zatrudnienie w realu, doświadczenie już mają :)
~III-5 15-05-2012 18:58
PO JAKĄ CHOLERĘ WY LUDZISKA TAM IDZIECIE a później lament?
~bo, bo bo 15-05-2012 19:00
HANS- w gestapo dorabia!!!
~...piotr 15-05-2012 20:03
i o to chodzi w styczniu będzie kolejne otwarcie tym razem Reala będzie bankiecik szampan pierdo.... o tworzeniu nowych miejsc pracy,kolejne 5 lat bez podatków zysk za granicę firma zarejestrowana w raju podatkowych a szaraki zapier..do 67 roku życia i 60 procent podatku na utrzymanie darmozjadów co pozwalają na takie patologie
~jac 15-05-2012 20:43
ale jaki bruk?ludzie przejdą do Reala tak jak było z Hypernową.Po co odrazu ta panika
~achtung 15-05-2012 21:12
REAL IST GUT a jeszcze jak na kasie bedzie siedziec Cristiano Ronaldo i Jerzy Dudek to juz calkowity wypas
~osa 15-05-2012 21:45
No i macie ten wasz KAPITALIZM
~zuzia10 15-05-2012 22:00
wiesz co ss puknij się w głowe chyba nie wiesz jak to jest pracować za takie pieniądze dla nsa 200 czy 300 zł to jest dużo chyba masz za dużo w d......,żę tak mówisz czasami przemyśl to co napiszesz pajacu
~niedouczeni 15-05-2012 22:14
real nie jest żadną firmą, jest tylko marką firmy metro group ... poprawcie w artykule bo aż razi w oczy wasza niekompetencja
~nieznany 15-05-2012 23:31
Ludzie, jak komuś się nie podoba taka forma pracy, czy też same jej warunki (dotyczy sie M.N.mobing) to nikt Was do niej nie zmusza. Nikt Wam nie karze siedziec w Jeleniej na siłę. Zapraszam do innych miast. Nic nie robicie żeby zmienic to co się tu dzieje, tylko czekacie aż Wam podadzą na tacy. Piszecie za uszami, a otwarcie w życiu byście się nie odezwali. Carrefour to takie samo miejsce pracy jak Nomi, Real czy też ubezpieczenia u prywaciaża... won pracowac w turystyce skoro tak marudzicie. W końcu Jelenia to miejsce przydupasowe dla okolicznej turystyki.
~riders 16-05-2012 1:53
A w czerwcu pożegnalna impreza zakładowa....zgadnijcie za ile... 200tys zl. Jestem pracownikiem tam to wiem... z firmy zewnetrznej... to prawda dla carfour pracuje kolo 100 pracownikow,odbieranie premi itd. za małe niedopatrzenia itd. Zapewne po imprezie zakładowej bedą dawane wypowiedzenia..
~riders 16-05-2012 2:46
Dodam jeszcze do tego że prace straci kolo 200 osob zapomnieli ujać firmy zewnetrzne ktore carfour wynajal żeby zatrudnialy pracownikow dla carfoura.
~Do pracownik 16-05-2012 7:28
Współczuję ludziom którzy muszą stracić pracę, już od jakiegoś czasu było to wiadome, być może zostaną przyjęci do nowego sklepu (Real)
~byla pracown 16-05-2012 7:46
mysle ze powinni Ci sami ludzie zostac przyjeci do Reala wykluczajac kadre kierownicza bo sa nasiaknieci nierubstwem i awansowani z ramienia kazdego z nowych Dyrektorow tak jak zrobil to Dyrektorek p...łek Piotrus na ktorym gora szybko sie przekonala i szbko go wykopali
~Bartek123 16-05-2012 8:32
Nie ma co zazdroscic Kierownikom dzialu awansowanym przez Dyrektora Piotrusia Piotrusia juz nie ma a ich do dzisiaj tylki bolą
~ 16-05-2012 9:31
18;o7 ss, masz racje z tymi inzynierami, ale to zdrowe podejscie do takich plac. Inzynierami zostali by nie pracowac fizycznie i ciezko. Ja wychodze z zalozenia ze nie tytuly czy stanowiska winne byc oplacane lepiej, lecz praca i jej wypracowywany zysk. W efekcie nalezy placic tym co ciezko pracuja na ten zysk. Pierdzistolkow od spijania kaw biurowych i bioracych za to duza kase mamy dosc na utrzymaniu ludzi ciezko pracujacych, majacych najnizsze place. Pora by to sie zmienilo, moze to droga wyjscia z kryzysu i biedy narodu? Ci z wyksztalceniem bezproduktywnie pasorzytuja na kasie z podatkow, nie potrafiac nawet sprawiedliwie i gospodarsko rzadzic panstwem Oni swoja teoria zprowadzili ludzi do biedy i bezrobocia. Teoretyk nigdy nie bedzie praktykiem i nie pzna co to ciezka praca za ochlapy
~nieznany 16-05-2012 10:03
Do ~...widzę, że bardzo Was boli to co się dzieje, masz problem z wykształceniem? Skoro tak ciężko pracujesz i nikt Ci za to nie płaci godziwych pieniędzy to Polska i świat stoi otworem. Pewnych rzeczy nie zmienisz wypisując bzdury, do tego doszło i wiem, że ludzie ze szkołą bądź bez nie maja w ogóle pracy w tym miejscu. Ale nikt nie marudzi tylko idzie tam gdzie dadzą mu godne pieniądze. Nie badź takim Patriotą trzymającym się jednego miejsca tylko działaj i szukaj....
~nieznany 16-05-2012 10:06
..a i wnioskuje, że nie jesteś inżynierem i też nie wiesz co to znaczy nauka. Ja się cieszę, że poświęciłam dodatkowe lata, żeby teraz siedziec i zarabiac właśnie na stołku...każdy ma świadomośc wyboru własnej drogi.
~pracownica 16-05-2012 10:11
co ty z tym wyksztalceniem masz ukonczone wieczorowe liceum a panoszysz sie udalo Ci sie zostac kierownikiem bo dobrze gnebilas pracownikow na dziale tekstyli ale kazdy kto na Ciebie spojrzy odrazu wie kim jestes widac wyraznie ze masz mało inteligetna twarz uwierz geba duzo mowi o człowieku o ile nadal nim jestes
~ 16-05-2012 10:25
Co się ludzie zamartwiata, na zasiłek idżcie , niech nieudolny rząd płaci bezrobotnym.
rymcycymcy 16-05-2012 10:51
Przestałem tam robić zakupy, bo nie dają darmowych woreczków z folii, zwanych dla podniesienia ich rangi ...reklamówkami :) ..być może stąd ten upadek ! :)
~magdaa 16-05-2012 12:12
CO DO PRAWDY to; REAL ZATRUDNI NOWYCH PRACOWNIKÓW, OTWARCIE REALA NASTAPI W PIERWSZYM KWARTALE 2013 R, PO REMONCIE OBIEKTU, STOPNIOWO ZWALNIAĆ BĘDĄ PRACOWNIKÓW CARREFOURA, NA KOŃCU ZWOLNIĄ KIEROWNICTWO, WYBRANI PRZEJDĄ do REALA, wiadomośći potwierdzone
~anki 16-05-2012 12:24
czepiacie się brudnych koszyków , a kto je brudzi- wy ludziska, jecie , pijecie kawke z degustacji, a pozniech bach kubeczek do koszyka bo do kosza nie chce się isć do kosza wyrzucić, a póżniej wymagacie jeszcze żeby myć po WAS brudy codziennie, nauczcie się kultury bo sami syf robicie, a pózniej pretensje że koszyki nieumyte, że na półce mięso śmierdzi ,a kto jej tam rzucił jak nie wy i lęzy całą noc ukryte i cuchnie, krytykować potraficie ale to żę to wy ten syf robicie to już tego nikt nie widzi
~Ja 17-05-2012 7:33
Co wy sie martwicie complex wam zaraz wybuduje kilka biedronek to znajdziecie sobie cos na kasie lub na sprzatacza aaahahahaa ludzie ocknijcie sie i zrywka z jg bo tu nic dobrego was nie czeka pozdro dla complexa i jego doradcow tacy wazni a przyjda wybory i wszyscy na bruk
~berzoni 07 17-05-2012 10:10
lubialem ten market w zasadzie najlepszy w Jelonce a i ciekawe promocje mila obsluga Tesco ma drogo jak ten zlikwiduja dopiero beda mieli ceny jak z kosmosu wkuzaja mnie przy kasie ma pan club karte teraz bedzie nie Tesco codziennie niskie ceny tylko Tusco codziennie wyzsze ceny
~MJW 19-05-2012 13:43
CARREFOUR PLAJTUJE WE FRANCJI INNE SIECI PRZEJMUJĄ ICH SKLEPY
~iwonett 23-05-2012 16:32
do lusi6 jak masz tyle czasu to to uczyć się pisowni!!!katastrofa!!!
~ 19-11-2012 8:13
Co się stało już upadek sklepu w carrefour? :(
~Zmiany c.d. 1-12-2012 10:27
A teraz to chyba Auchan, bo Auchan kupuje Reala!!!
~szoking 2-12-2012 17:54
Dokładnie. Wczoraj właśnie gruchnęło oficjalne info. Real m.in. w Polsce został wykupiony przez francuską sieć Auchan co oznacza że wszystkie obecne placówki Real-a w Polsce zmienią się w... Auchan. Real już podpisał umowę najmu powierzchni po Carrefour na 10 lat, czyli przynajmniej przez najbliższe 10 lat będzie tam Auchan. I dobrze bo z wszystkich "markietów" te francuskie są najkorzystniejsze cenowo, a szczególnie właśnie Auchan. A przy okazji pozdrawiam wszystkich d...li robiących nadal zakupy w Tesco w Jeleniej. Niezmiennie najdroższy market...a parking pod nim pełny. Polska to rzeczywiście kraj d...li od góry na sam dół.
~HaHa 5-12-2012 12:04
I bardzo dobrze, że w Jeleniej Górze będzie Auchan, bo w Tesco jest drożyzna, a przynajmniej Auchan będzie o wiele groźniejszym konkurentem dla Tesco niż sam Real. W Jeleniej Górze swoje sklepy powinni otworzyć Media Markt, Saturn, Leroy Merlin oraz Obi. Wtedy byłaby bardzo duża konkurencja.
~Qwerty 21-12-2012 20:25
Wolałam Tesco, bo Carrefour nie miał nic ciekawego do zaoferowania, niż jeden wielki bałagan. Obsługa niekompetentna, towar był wydzielany, jak za dawnych czasów. Hypernova też nie była lepsza. Wolę zdecydowanie Real. Może być też Auchan. Mnie wszystko jedno. Niech zniknie ten podrzędny market. O ile wypali projekt z galerią Sudecką i kinem, będzie świetnie. Brakuje porządnego miejsca do robienia kompleksowych zakupów. Budowa lub zastąpienie NOMI marketem budowlanym Leroi Merlin byłaby dodatkowym spełnieniem marzeń.
~powiem tyle 29-12-2012 13:03
polikwidowac te zachodnie hipermarkety i nie odzyja wreszcie sklepy osiedlowe i inne .... duze sklepy maja u nas swoje placowki a gdzie placa podatki?? francja??? itd bo tak jest zarejestrowana dzilalnosc... 2 sprawa bierdonki tez nie sa polskie i patrzcie ile biedronka ma punktow w polsce 2tysiace tak?iprzybwa to teraz policzcie sobie ile obrotu ma jedna placiowka z tego trzeba zaplacic podatek 23% my za to placimy i zamiast ratowac to nasza gospodarke pieniadze sa placone za granica .... osiedlowe sklpy poupadaly i dlatego tyle bezrobotncyh jest wszystko przez ustawy ....
~HaHa 27-01-2013 11:31
Nie wiem, czy to odpowiednie miejsce na tego typu informację, ale w Realu będzie pracować około połowy załogi byłego Carrefoura oraz pracownicy firmy zewnętrznej, którzy będą wykładać towar.
~ 27-01-2013 23:45
Tylko że tam nie będzie reala a auchan!
~ 27-01-2013 23:50
Planowana w tym miejscu galeria sudecka - zdjęcia: http://www.urbanity.pl/dolnoslaskie/jelenia-gora/z65444
~ 23-03-2013 22:11
oboz pracy w niby wolnej polsce nikt nikomu nlejest potrzebny gdzie te związki zawodowe.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group