Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 12 lipca
Imieniny: Weroniki, Jana
Czytających: 4468
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 10 lat współpracy z Phllipe Orbanem

Piątek, 20 października 2017, 16:51
Aktualizacja: 16:52
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: 10 lat współpracy z Phllipe Orbanem
Fot. Przemek Kaczałko
W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Jeleniej Górze członkowie klubu aikido odbyli kolejny staż z Phillipe Orbanem, który już od 10 lat współpracuje z podopiecznymi Wojciecha Głogowskiego. Z tej okazji przewodniczący Rady Miejskiej Konrad Sikora, który jest członkiem klubu – przekazał mistrzowi upominki od miasta.

- Ten czas szybko zleciał. Dwa razy w roku (czasem częściej) przyjeżdżałem do Jeleniej Góry. Wojciech ma dobrą grupę i mam nadzieję, że będzie ich jeszcze więcej – powiedział Phillipe Orban (6. Dan Aikikai).

Po 15 latach ćwiczenia aikido poszukiwałem zmian, innych kierunków i to mnie zaprowadziło do sensei Orbana. Pojechałem do jego Dojo w Lipsku i tak to się zaczęło – wspomina Wojciech Głogowski. W jeleniogórskim klubie, który funkcjonuje od 2001 roku mogą trenować dzieci od 5. roku życia, a obecnie najstarszy uczestnik – ma lat 60. W trakcie spotkania w SP 3 odbyło się uroczyste przekazanie certyfikatów z Japonii, które otrzymało dwóch kolejnych sportowców z Jeleniogórskiego Klubu Aikido Seizan Dojo. - Odbieranie certyfikatu jest emocjonalnym przeżyciem, bo trzeba poświęcić kilka ciężkich lat pracy, aby uzyskać stopień mistrzowski – wspomina Konrad Sikora, który był pierwszą osobą ze stopniem mistrzowskim w klubie Wojciecha Głogowskiego. Z rąk Phillipe Orbana certyfikaty otrzymali Maciej Kozłowski oraz Paweł Sikora. Podobne osiągnięcie jest też dziełem Bartka Tkaczyka, który w późniejszym terminie odbierze certyfikat.

Na rynku jest mnóstwo stylów i szkół sztuk walki, dlaczego warto wybrać aikido? - Myślę, że niewiele z nich skupia się na tym, aby nie wzbudzać i nie pobudzać agresji wśród ćwiczących, a troszkę ich tonizować. Aikido jest formą, w której nie rywalizujemy między sobą, nie ścigamy się – po prostu ćwiczymy, co pozwala się wyżyć, a jednocześnie wyciszyć – odpowiedział W. Głogowski, który wszystkim uczestnikom życzy zdrowia, aby mogli rozwijać nadal swoją pasję.

Sonda

Czy lokalne "kasyna" i gry hazardowe powinny być dozwolone bez koncesji?

Oddanych
głosów
924
Oczywiście, gra tylko ten kto chce
27%
Tak, jednak do pewnej kwoty - na niektórych działa to jak narkotyk
13%
Hazard powinien zostać całkowicie zakazany
48%
Nic nie trzeba zmieniać w przepisach
12%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Specjalnie szkoleni rosyjscy agenci sabotują w Europie
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Gruzrobota
Hotel "Sudety" zniknął z mapy Jeleniej Góry
 
Kultura
W Jeleniej Górze startuje Festiwal Teatrów Ulicznych
 
Kilometry
Są pieniądze na pociągi i koleje
 
Pogodowo
Popadało w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group