Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 16106
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 10 lat współpracy z Phllipe Orbanem

Piątek, 20 października 2017, 16:51
Aktualizacja: 16:52
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: 10 lat współpracy z Phllipe Orbanem
Fot. Przemek Kaczałko
W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Jeleniej Górze członkowie klubu aikido odbyli kolejny staż z Phillipe Orbanem, który już od 10 lat współpracuje z podopiecznymi Wojciecha Głogowskiego. Z tej okazji przewodniczący Rady Miejskiej Konrad Sikora, który jest członkiem klubu – przekazał mistrzowi upominki od miasta.

- Ten czas szybko zleciał. Dwa razy w roku (czasem częściej) przyjeżdżałem do Jeleniej Góry. Wojciech ma dobrą grupę i mam nadzieję, że będzie ich jeszcze więcej – powiedział Phillipe Orban (6. Dan Aikikai).

Po 15 latach ćwiczenia aikido poszukiwałem zmian, innych kierunków i to mnie zaprowadziło do sensei Orbana. Pojechałem do jego Dojo w Lipsku i tak to się zaczęło – wspomina Wojciech Głogowski. W jeleniogórskim klubie, który funkcjonuje od 2001 roku mogą trenować dzieci od 5. roku życia, a obecnie najstarszy uczestnik – ma lat 60. W trakcie spotkania w SP 3 odbyło się uroczyste przekazanie certyfikatów z Japonii, które otrzymało dwóch kolejnych sportowców z Jeleniogórskiego Klubu Aikido Seizan Dojo. - Odbieranie certyfikatu jest emocjonalnym przeżyciem, bo trzeba poświęcić kilka ciężkich lat pracy, aby uzyskać stopień mistrzowski – wspomina Konrad Sikora, który był pierwszą osobą ze stopniem mistrzowskim w klubie Wojciecha Głogowskiego. Z rąk Phillipe Orbana certyfikaty otrzymali Maciej Kozłowski oraz Paweł Sikora. Podobne osiągnięcie jest też dziełem Bartka Tkaczyka, który w późniejszym terminie odbierze certyfikat.

Na rynku jest mnóstwo stylów i szkół sztuk walki, dlaczego warto wybrać aikido? - Myślę, że niewiele z nich skupia się na tym, aby nie wzbudzać i nie pobudzać agresji wśród ćwiczących, a troszkę ich tonizować. Aikido jest formą, w której nie rywalizujemy między sobą, nie ścigamy się – po prostu ćwiczymy, co pozwala się wyżyć, a jednocześnie wyciszyć – odpowiedział W. Głogowski, który wszystkim uczestnikom życzy zdrowia, aby mogli rozwijać nadal swoją pasję.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
360
Jest nowy
8%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
 
Aktualności
W płot po głębszym
 
Kultura
Grają w teatrze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group