Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2837
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Życie zaczyna się po pięćdziesiątce

Niedziela, 17 stycznia 2010, 8:53
Aktualizacja: 9:34
Autor: Ania
Karpacz: Życie zaczyna się po pięćdziesiątce
Fot. Ania
Mieszkańcy Karpacza, którzy ukończyli pięćdziesiąt lat, cały czas poszerzają swoje umiejętności związane z obsługiwaniem komputera. Zakończyła się kolejna edycja kursów w ramach programu „Karpacz +50”.

W miniony czwartek w miejscowym gimnazjum odbyło się spotkanie uwieńczające siódmą edycję kursu komputerowego oraz pierwszą Hatha – Joga. Jak się okazuje dojrzali mieszkańcy miasta pod Śnieżką bardzo chętnie uczęszczają na nie.

- Mimo iż była to już siódma edycja kursu, zapału nie zabrakło. Mam także dowody na to, że zdobytą podczas niego wiedzą, wykorzystują w życiu codziennym. Osoby początkujące przygodę z komputerem rozpoczynają od poznania komputera, zapoznania się z programami i internetem. Kursantki chętnie uczą się wysyłać maile, nawiązywać rozmowy za pomocą Skype i obsługiwania internetowych kont elektronicznych. Natomiast grupy zaawansowane wykonują już prezentacje multimedialne – mówi Krzysztof Tociak, prowadzący kurs i nauczyciel w Gimnazjum w Karpaczu.

Dzięki zajęciom kursantki zdobywają wiedzę, bez której trudno się dzisiaj obyć. W Karpaczu dużym powodzeniem cieszą się zarówno zajęcia komputerowe, jak i Hatha – Joga. Są one przeprowadzane z inicjatywy samorządowców. Pieniądze na nie pochodzą z programu przeciwdziałania alkoholizmowi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Jelenia Góra zyska na powrocie wojska do miasta?

Oddanych
głosów
1171
Tak
59%
Nie
33%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group