Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 4040
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Zwyrodnialec próbował zgwałcić swoją babcię

Czwartek, 11 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 11 maja 2006, 14:27
Autor: TEJO
Pijany mężczyzna uzbrojony w siekierę chciał zgwałcić własną babcię. Rozebrał się przy niej i próbował zdjąć z kobiety bieliznę. Postrzelili go w rękę policjanci, ponieważ rzucił się na interweniujących funkcjonariuszy, których udało się wezwać niedoszłej ofierze.

W czwartek w nocy dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze odebrał telefon, w którym starsza kobieta (74 lata), mieszkanka podkowarsiej wsi, zrozpaczonym głosem wzywała pomocy.
– Z jej słów wynikało, że zamknęła się w swoim pokoju, do którego usiłuje się włamać, uzbrojony w siekierę, jej nietrzeźwy wnuk – poinformowała kom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.
Mężczyzna groził swojej babci zgwałceniem.

Dyżurny natychmiast wysłał pod wskazany adres patrol policjantów z Kowar. Po wbiegnięciu do mieszkania policjanci zobaczyli pijanego człowieka, który siekierą usiłował rozbić drzwi do jednego z pokojów. Wezwali go do odrzucenia siekiery.

Napastnik ruszył w kierunku policjantów, kierując siekierą na głowę jednego z nich. – Zaistniało realne zagrożenie życia policjanta. Oddał on w kierunku sprawcy strzał, raniąc go w rękę, w której trzymał siekierę – dodała Bagrowska.

Po udzieleniu postrzelonemu pierwszej pomocy i wezwaniu pogotowia, funkcjonariusze weszli do pokoju, w którym ukryła się starsza kobieta. Przerażona 74-letnia pani opowiedziała im, co się stało.

Z jej relacji wynikało, że w nocy do jej mieszkania przyszedł wnuk, 21-letni mieszkaniec tej samej miejscowości. Po wpuszczeniu młodego człowieka do środka kobieta zorientowała się, że trzyma on w ręku siekierę i do tego jest pijany.

W tym momencie sprawca oświadczył, że ją zgwałci i zaczął się rozbierać. Po zdjęciu spodni i slipek, zaczął zdejmować bieliznę zszokowanej kobiecie. W chwili, gdy starszej pani udało się wyrwać wnukowi, pobiegła do swojego pokoju gdzie się zamknęła.

Zadzwoniła na policję. Chcąc zmusić babcię do otworzenia drzwi, wnuk zagroził rozbiciem ich siekierą. Wtedy w mieszkaniu pojawili się policjanci.

Obecnie sprawca przebywa pod opieką medyczną w szpitalu, gdzie również pilnują go funkcjonariusze. Zwyrodnialca czeka sprawa w sądzie. Za popełniony grozi mu kara 25 lat więzienia lub nawet dożywocie, między innymi, za próbę zabicia policjanta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
224
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group