Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 7866
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zwycięstwo dla wszystkich

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 28 kwietnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 28 kwietnia 2006, 11:29
Autor: TEJO
Fot. goral
Dwadzieścia jeden zespołów z całego Dolnego Śląska wzięło udział w czwartkowej odsłonie IV Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych.

To impreza cykliczna, organizowana w ramach Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej pod auspicjami UEFA i Fundacji Johana Cruyffa. W imprezie uczestniczą młodzi ludzie w różnym stopniu niepełnosprawni intelektualnie.

Zdaniem organizatorów taki turniej pozwala uczestnikom odkryć wiarę w siebie. Poprzez sport następuje też integracja niepełnosprawnych sportowców z pozostałymi. Zawody, które miały miejsce na obiektach przy ulicy Złotniczej, obserwowali gimnazjaliści z jeleniogórskich szkół.

Sporo emocji wzbudziły mecze rozgrywane przez dziewczęta. Zespół „Pragnę zwyciężyć” trenowany przez Izabelę Skupin, pokonał drużyny „Anna” i „Promyk”.

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Aleksandra Ciepielewicz, Emilia Jaszczyszyn, Ewelina Kloc, Jolanta Radłowska oraz Monika i Krystyna Szyngier.

Ze względu na charakter zawodów, można uznać, że wygrali w nim wszyscy uczestnicy, dzięki temu, że przezwyciężyli swoją słabość i wystartowali w turnieju.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group