Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2940
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zwierzęta gospodarcze na mrozie i śniegu

Wtorek, 5 stycznia 2010, 8:33
Aktualizacja: 8:34
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Zwierzęta gospodarcze na mrozie i śniegu
Fot. ...
Konie bez dachu nad łbem w mroźne dni i noce, czy krowy nie mające dostępu do wody, pożywienia czy zabudowanych pomieszczeń – to zgłoszenia, które w ostatnim czasie masowo trafiają do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Troskliwi sąsiedzi „uprzejmie donoszą”, a pracownicy towarzystwa wnikliwie sprawdzają każde ze zgłoszeń.

Jak mówi Eugeniusz Ragiel, prezes ZG Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, zgłoszeń, które napływają do placówki w ostatnim czasie o znęcaniu się nad zwierzętami nie sposób zliczyć. Głównie dotyczą one zwierząt gospodarczych, które mimo zimy wypuszczane są przez gospodarzy na zewnątrz.

– Najczęściej sąsiedzi zgłaszają nam o chodzących po dworze koniach czy krowach, poszczególne zgłoszenia dotyczą również głodzenia czy znęcania się nad zwierzakami – mówi szef TOnZ. – To dobrze, że ludzie interesują się losem tych zwierząt, chociaż dotychczas nie stwierdziliśmy żadnych rażących przypadków niedopełnienia obowiązków przez gospodarzy.

Eugeniusz Ragiel zapowiada jednak, że kontrole gospodarstw rolnych będą kontynuowane we współpracy z Państwową Inspekcją Weterynaryjną przez całą zimę. Przypomina też, że każdy gospodarz ma obowiązek zapewnienia zwierzętom gospodarczym pożywienia, wody i dostępu do ciepłych pomieszczeń.

Ciepłą budę, wodę i żywność mają mieć również zapewnione psy, szczególnie pozostające na uwięzi. Niedopełnienie tych obowiązków może spowodować odebranie i przekazanie zwierząt pod opiekę innego gospodarza. Zagrożone jest też (iluzoryczną) karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Jelenia Góra zyska na powrocie wojska do miasta?

Oddanych
głosów
1171
Tak
59%
Nie
33%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group