Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 7193
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zwierzaki ze schroniska czekają na pomoc (foto)

Wtorek, 8 listopada 2016, 8:16
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Zwierzaki ze schroniska czekają na pomoc (foto)
Fot. Schronisko dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze
Koce, kołdry, małe dywaniki, śpiwory, kurtki, bluzy oraz karma przede wszystkim w puszkach i dobrej jakości sucha – wszystko to potrzebne jest dla psów i kotów ze Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze.

– Idzie zima i takie rzeczy są teraz dla naszych podopiecznych na wagę złota – mówi Anna Kaczmarczyk, wolontariuszka schroniska. Placówka szuka także sponsora specjalnych drzwiczek do bud, które będą zatrzymywały ciepło w boksach.

Zbiórka wymienionych rzeczy odbywa przez cały rok, ale w okresie jesienno – zimowym zapotrzebowanie jest naprawdę ogromne. W jeleniogórskim schronisku przebywa bowiem około 70 zwierzaków, których boksy trzeba wyścielić oraz ocieplić.

- Dlatego apelujemy do mieszkańców, by nie wyrzucali zużytych kołder (bez wypełnienia puchowego, które przez psy są rozrywane), koców, płaszczy, śpiworów czy ciepłych bluz i kurtek, ale przynieśli je do nas – mówi Anna Kaczmarczyk. – My z pewnością dobrze je wykorzystamy. W przypadku zebrania większej ilości ubrań, możemy je odebrać samochodem schroniska. Zima jest bowiem trudnym okresem dla naszych czworonogów i staramy się zrobić wszystko, by pomóc im ją przetrwać w jak najlepszych warunkach – dodaje wolontariuszka.

W tym okresie o wiele większe jest też zapotrzebowanie kaloryczne zwierząt, stąd prośba o przekazywanie karmy, przede wszystkim w puszkach i tylko dobrej jakości, suchej.

- Poszukujemy też sponsora, który pomógłby nam zakupić specjalne drzwiczki do bud, które chroniłyby nasze zwierzęta przed zimnem - dodaje Anna Kaczmarczyk. – Koszt jednej sztuki to w zależności od wielkości, 15 – 25 zł. My potrzebujemy ich około 30 sztuk. Kilka takich już mieliśmy, ale są to przedmioty na jeden rok, bo łamią się i psują – dodaje A. Kaczmarczyk.

Osoby, które chciałyby pomóc zwierzakom z jeleniogórskiego schroniska mogą się kontaktować telefonicznie z placówką pod numerem tel. 756 420 156 lub mailowo jelenia@schronisko.pro.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group