Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 7759
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Związkowcy z jeleniogórskiej Straży Miejskiej chcą podwyżek

Wtorek, 1 kwietnia 2014, 8:58
Aktualizacja: Środa, 2 kwietnia 2014, 7:41
Autor: Przemo
W miniony czwartek (27.03.) strażnicy miejscy złożyli Komisji Prawa i Spraw Społecznych Rady Miejskiej Jeleniej Góry sprawozdanie ze swojej działalności w roku ubiegłym. Jednocześnie przekazano pisemną prośbę związkowców Solidarności o zwiększenie budżetu na wynagrodzenia w Straży Miejskiej.

Pismo skierowane do prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiły zawiera uzasadnienie strażników, w którym postulujący podkreślają, że są urzędnikami samorządowymi, ale wymagania ustawowe wobec nich są wyższe niż wobec pozostałych pracowników samorządowych. Konieczność ukończenia 3-miesięcznych specjalistycznych szkoleń w policyjnych ośrodkach, bardzo dobra sprawność fizyczna i psychiczna, niewielkie możliwości wykonywania dodatkowej pracy i posiadania innych źródeł utrzymania, ograniczone prawo udziału w życiu politycznym i zrzeszania się - to część argumentów jakie mają przekonać prezydenta do zwiększenia budżetu Straży Miejskiej na wynagrodzenia.

- Obecnie funkcjonariusze straży miejskiej pełnią podobną rolę jak policja. Patrolują ulice, zatrzymuja przestępców na gorącym uczynku, pełnią służbę wraz z funkcjonariuszami policji (m.in. w Pogotowiu Policyjnym) itp. - czytamy w piśmie związkowców. Niskie pensje nie rekompensują rosnących cen. Czujemy, że obniża nam się standard życia. Większe zarobki byłyby impulsem zmian na lepsze - dodają.

Przewodniczący Komisji Prawa i Spraw Społecznych zapewnił strażników, że w najbliższym czasie zaprosi prezydenta na posiedzenie Komisji, by przedyskutować postulat związkowców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (67) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group