Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 3073
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: “ZUS, czyli Zalotny Uśmiech Słonia” w Norwidzie

Sobota, 12 listopada 2016, 7:37
Autor: Manu
Jelenia Góra: “ZUS, czyli Zalotny Uśmiech Słonia” w Norwidzie
Fot. Archiwum Teatru Kamienica
5 grudnia (w poniedziałek) o godz. 17.30 na Dużej Scenie jeleniogórskiego Teatru im. Cypriana Kamila Norwida wystawiony zostanie gościnny spektakl “ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia” Michaela Cooneya w reż. Emiliana Kamińskiego w wykonaniu Teatru Kamienica z Warszawy.

“ZUS, czyli Zalotny Uśmiech Słonia” (“Cash on Delivery!: A Comedy”) to adaptacja scenariusza brytyjsko-amerykańskiego pisarza Michaela Cooneya, komedia z elementami czarnego humoru i wątkiem miłosnym w tle. Premierę miała w 1996 roku w Londynie.

Tytułowy Słoń (w tej roli Sambor Czarnota), to młody malarz, który po tym jak stracił pracę, wymyślił sposób na życie bez pracy. Pod różnymi tożsamościami wyłudza zasiłki z ZUS-u. I tak na jego konto zaczęły wpływać różne formy wsparcia: zapomogi dla samotnych matek, dodatki do czynszu, odszkodowania dla inwalidów, renty dla wdów, zasiłki macierzyńskie i kolejne coraz nowsze, coraz bardziej wymyślne. Błyskotliwość głównego bohatera, oddanie jego przyjaciół oraz stworzenie kilku fikcyjnych postaci pozwolą uruchomić urzędniczą machinę przyznawania zasiłków. Wszystko idzie dobrze, do momentu, w którym pojawia się w jego mieszkaniu nachalny urzędnik, poszukujący podpisów poświadczających pobieranie zapomóg.

Usilne próby wykręcenia się ze skomplikowanej sytuacji spowodują lawinę zabawnych zdarzeń, od których, zdawałoby się, nie ma odwrotu. I pomyśleć, że to wszystko z miłości do żony!

Występują: Krystyna Tkacz, Katarzyna Pakosińska, Dorota Kamińska, Laura Raab, Paweł Burczyk, Sambor Czarnota, Emilian Kamiński, Tomasz Gęsikowski, Władysław Grzywna i Paweł Tucholski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group