Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 6491
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: ZTA: Sherlock Holmes rozwikłał zagadkę

Poniedziałek, 12 lutego 2018, 13:20
Aktualizacja: Wtorek, 13 lutego 2018, 7:13
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: ZTA: Sherlock Holmes rozwikłał zagadkę
Fot. Przemek Kaczałko
„Sherlock Holmes, albo tajemnica Panny Tulli” to najnowsza propozycja Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze, która z pewnością trafi w gusta starszych i młodszych widzów cieplickiej placówki kultury. W niedzielę (11.02) odbyła się premiera spektaklu reżyserowanego przez Michała Derlatkę.

- Kryminalna zagadka w ZTA bardzo wiernie oddaje klimat opowiadań Conana Doyle'a, a jednocześnie jest przystosowana do percepcji dziecięcej – powiedział Bogdan Nauka, dyrektor teatru. W spektaklu wykorzystywana jest technika lalek planszetowych, która pozwala poczuć się jak w Londynie z końca XIX wieku. Tradycyjnie, Sherlock Holmes próbuje rozwikłać zagadkę - mamy do czynienia z ofiarą czy zaginięciem. Swoją szansę na podpowiedź ma też publiczność, bowiem śledztwo jest wielowątkowe.

Reżyseria: Michał Derlatka, scenografia: Michał Dracz, muzyka: Joanna Sówka-Sowińska, występują: Radosław Biniek, Dorota Korczycka-Bąblińska, Rafał Ksiądzyna, Sylwester Kuper, Lidia Lisowicz, Jacek Maksimowicz, Katarzyna Morawska.

Zdrojowy Teatr Animacji już przygotowuje się do Wiosny Cieplickiej, która ma być równie atrakcyjna jak w ubiegłym roku. Do końca sezonu planowana jest jeszcze jedna premiera – będzie to „Kot w jednym bucie”. Z kolei na Dzień Dziecka odbędzie się koncert promujący płytę „The best of ZTA”, na której znajdzie się przegląd najlepszych piosenek z 40. lat działalności teatru.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group