Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8105
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Zrzutka na strażackiego mercedesa

Poniedziałek, 30 listopada 2009, 9:07
Aktualizacja: 9:07
Autor: KAM
REGION: Zrzutka na strażackiego mercedesa
Fot. OSP
Wóz bojowy, o którym marzyli strażacy z Mirska, stał się rzeczywistością. Od kilku tygodni służy już w akcjach i wyjeżdża do pożarów. Na zakup pojazdu złożyły się różne instytucje.

Jak mówią strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim, koledzy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mirsku to bardzo specyficzna jednostka ze względu na swoje odległe położenie od Lwówka. Mirsk dzieli od Lwówka 35 kilometrów. Często to właśnie strażacy z Mirska jako pierwsi dojeżdżają na miejsce pożarów czy też wypadków.

Wysłużony samochód ochotników z Mirska przejdzie na zasłużoną emeryturę. Teraz strażacy cieszą się nowym wozem bojowym marki Mercedes-Benz. Wóz posiada napęd terenowy na dwie osie, wjedzie w każde trudno dostępne miejsce. Wzbogacony jest o zbiornik na 5000 litrów wody oraz zbiornik pianotwórczy o pojemności 500 litrów, autopompę o bardzo dużej wydajności 3621 l/min. Samochód to prawdziwy rarytas, jaki używają zawodowe jednostki straży pożarnych.

Mercedes kosztował 700 tysięcy złotych. Samochód dla ochotników z Mirska sfinansowało kilka instytucji. Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej dołożyła 150 tys. zł, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska – 150 tys. zł, Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polski – 150 tys. zł, Urząd Miasta i Gminy w Mirsku – 100 tys. zł oraz Dolnośląski Urząd Marszałkowski – 150 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group