Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 8970
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zrozumieć własne dziecko

Poniedziałek, 15 lutego 2010, 8:30
Aktualizacja: 8:31
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Zrozumieć własne dziecko
Fot. .....
Jak rozmawiać z dzieckiem, by być skutecznym, jak pracować z nastolatkiem, jak wyrażać emocje – odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdą w najbliższym czasie uczestnicy projektu „Wspólne sprawy rodziców i dzieci”. Zajęcia rozpoczną się w marcu i będą trwały przez pięć miesięcy.

W projekcie, którego celem jest nie tylko pomoc uczestnikom w poznaniu zasad wychowania dzieci, ale i zmotywowania dorosłych do działania, weźmie udział dwudziestu rodziców z Wojcieszowa oraz ich dzieci.

– Wspólne sprawy rodziców i dzieci to projekt, który będziemy realizować dla społeczności z Wojcieszowa powstał na bazie naszej szkoły dla rodziców optymistycznych dzieci, który realizujemy od dwóch lat – mówi Jolanta Ratyńska, dyrektor Prywatnego Centrum Kształcenia Kadr w Jeleniej Górze.

– W ramach reintegracji społecznej chodzi o to, by tych ludzi z Wojcieszowa zaktywizować, żeby im się chciało chcieć. Często ludzie dorośli są w stanie zrobić o wiele więcej dla swoich dzieci niż dla siebie. My proponujemy, by uczestnicy dowiedzieli się, jak rozmawiać z dzieckiem by być wychowawczo skutecznym i by nie stracić z dzieckiem więzi. Odpowiemy na wiele ich pytań m.in. jak sprawić by dziecko lubiło się uczyć, jak przez zabawę dziecko poznaje świat lub jak nauczyć pociechy konsekwencji – wyjaśnia J. Ratyńska.

Kiedy dorośli będą uczestniczyli w trzygodzinnych warsztatach w Jeleniej Górze, dzieci będą pod opieką pedagogów na przygotowanych zajęciach. Przewidziane jest również m.in. wyjście do Książnicy Karkonoskiej, do muzeum i innych instytucji kulturalnych. Projekt przewiduje siedem spotkań co dwa tygodnie. Całość zakończy całodniowy wspólny wyjazd do aquaparku do Polkowic.

Zajęcia poprowadzi Prywatne Centrum Kształcenia Kadr, które w ostatnich dniach na ten cel z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki pozyskało niemal 50 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group