Czwartek, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 5086
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zrozumieć własne dziecko

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 15 lutego 2010, 8:30
Aktualizacja: 8:31
Autor: Angela
Fot. .....
Jak rozmawiać z dzieckiem, by być skutecznym, jak pracować z nastolatkiem, jak wyrażać emocje – odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdą w najbliższym czasie uczestnicy projektu „Wspólne sprawy rodziców i dzieci”. Zajęcia rozpoczną się w marcu i będą trwały przez pięć miesięcy.

W projekcie, którego celem jest nie tylko pomoc uczestnikom w poznaniu zasad wychowania dzieci, ale i zmotywowania dorosłych do działania, weźmie udział dwudziestu rodziców z Wojcieszowa oraz ich dzieci.

– Wspólne sprawy rodziców i dzieci to projekt, który będziemy realizować dla społeczności z Wojcieszowa powstał na bazie naszej szkoły dla rodziców optymistycznych dzieci, który realizujemy od dwóch lat – mówi Jolanta Ratyńska, dyrektor Prywatnego Centrum Kształcenia Kadr w Jeleniej Górze.

– W ramach reintegracji społecznej chodzi o to, by tych ludzi z Wojcieszowa zaktywizować, żeby im się chciało chcieć. Często ludzie dorośli są w stanie zrobić o wiele więcej dla swoich dzieci niż dla siebie. My proponujemy, by uczestnicy dowiedzieli się, jak rozmawiać z dzieckiem by być wychowawczo skutecznym i by nie stracić z dzieckiem więzi. Odpowiemy na wiele ich pytań m.in. jak sprawić by dziecko lubiło się uczyć, jak przez zabawę dziecko poznaje świat lub jak nauczyć pociechy konsekwencji – wyjaśnia J. Ratyńska.

Kiedy dorośli będą uczestniczyli w trzygodzinnych warsztatach w Jeleniej Górze, dzieci będą pod opieką pedagogów na przygotowanych zajęciach. Przewidziane jest również m.in. wyjście do Książnicy Karkonoskiej, do muzeum i innych instytucji kulturalnych. Projekt przewiduje siedem spotkań co dwa tygodnie. Całość zakończy całodniowy wspólny wyjazd do aquaparku do Polkowic.

Zajęcia poprowadzi Prywatne Centrum Kształcenia Kadr, które w ostatnich dniach na ten cel z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki pozyskało niemal 50 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

*piipi* 15-02-2010 10:21
..to takie proste ! ..a *recepta ? ..to MIŁOŚĆ !
~valentine 15-02-2010 12:11
... proste i i mądrze napisane:"żeby im się chciało chcieć" :)
~Yeti 15-02-2010 13:43
No jeżeli dzieciaki są faszerowane od najmłodszego wulgarnym Hip-Hopem i do tego dochodzi świadomość braku pracy w przyszłości lub gdy się ją znajdzie to za minimalną pensję harować po 12godzin, to wiadomo że młodzież się buntuję widząc realia kapitalistycznego życia.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group