Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 2920
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zostań aktorem i zagraj w „A to Polska właśnie”

Czwartek, 24 listopada 2016, 7:57
Aktualizacja: Sobota, 17 grudnia 2016, 13:04
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Zostań aktorem i zagraj w „A to Polska właśnie”
Poprzednie sztuki Teatru „Na progu”
Fot. Archiwum Jelonki.com
Stowarzyszenie Teatr „Na Progu”, które obecnie przygotowuje sztukę „A to Polska właśnie” reżyserowaną przez Mirosława Samsela na podstawie dzieł polskiej klasyki, szuka aktorów. – Szukamy młodzieży licealnej i studentów w wieku od 17 do 24 lat, którzy mają zamiłowanie do poezji i talent artystyczny – mówi Mirosław Samsel. Zainteresowani mogą się zgłaszać do połowy grudnia br. pod numerem tel. 515 898 569. Premiera sztuki planowana jest na wiosnę 2017 roku.

Obecnie w przedsięwzięciu udział biorą już m.in. Izabela Korzon, Adrian Wójcicki, Denis Winogrodzki, Sandra Proracka i Danuta Błaszczyk. W sztuce gra także sam reżyser Mirosław Samsel.

- Będzie to szuka łącząca w sobie wiele dzieł polskiej klasyki, rzec można - jej perełki, czyli treści autorstwa Juliusza Słowackiego, Czesława Miłosza, Stanisława Wyspiańskiego, Aleksandra Fredro i innych. Chętnych zapraszamy też do podejrzenia naszej pracy na otwartych próbach stolikowych, które odbywają się już od miesiąca trzy razy w tygodniu: we wtorki w godz. 15.00 – 18.00, w soboty w godz. 11.00- 14.00 i w niedzielę w godz. 15.00 – 18.00 – dodaje reżyser.

„A to Polska właśnie” będzie czwartą premierą Teatru „Na Progu”. Dotychczas widzowie mogli zobaczyć „Miłość i żałość” Fiodora Dostojewskiego, „Elegię o chłopcu polskim” K. K. Baczyńskiego i „Pamiętnik szaleńca” Gogola. Wszystkie sztuki reżyserował Mirosław Samsel, założyciel stowarzyszenia i teatru, reżyser i aktor współpracujący niegdyś z teatrami w całej Polsce, którego sztuki i role były wielokrotnie nagradzane.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group