Czytających: 8265

Jelenia Góra: Zorka Orle pokonała Milanos

Sobota, 11 maja 2019, 8:16
Aktualizacja: 8:17
W ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej Jeleniogórskiej Ligi Siatkówki Amatorów doszło do starcia dwóch ekip z czołówki tabeli. W sali Szkoły Podstawowej Nr 15 w Sobieszowie Zorka Orle podejmowała Milanos. Wielkich emocji nie było, gospodarze wygrali 3:0. Teraz czas na fazę play–off.

Milanos bez rozgrywających miał ogromne problemy na początku meczu - Zroka prowadziła już 15:6, ale nagłe przebudzenie gości doprowadziło do stanu 18:17. W decydujących fragmentach seta jeleniogórzanie wrócili do skutecznej gry i wygrali partię otwarcia do 21. W drugiej i trzeciej odsłonie przyjezdni nie byli w stanie przedłużyć swoich szans na zwycięstwo i przegrali oba sety do 22, a cały mecz 0:3.

Dwa dni wcześniej (7.05) Zorka Orle pokonała Aquanauticę Kamienna Góra 3:2 i z dorobkiem 23 punktów zakończyli sezon zasadniczy na 2. miejscu. Pierwsze miejsce (27 pkt.) zajęli Statyści Kamienna Góra, którzy zapewnili sobie wolny los w pierwszej rundzie play-off.

Zorka Orle Jelenia Góra - Milanos Karpacz 3:0 (25:21, 25:22, 25:22)

Zorka: Piotr Galus, Stanisław Mucha, Tomasz Romańcyk, Krystian Adamczak, Maciej Bobyk, Grzegorz Halicki.
Milanos: Łukasz Zieliński, Wojtek Kozłowski, Paweł Gwizdek, Piotr Gwizdek, Bartosz Wraga, Paweł Stasiak, Dominik Szujewski, Grażyna Graff.