Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6052
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zobacz wnętrza Teatru Norwida

Piątek, 21 czerwca 2019, 14:15
Aktualizacja: Niedziela, 23 czerwca 2019, 6:13
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Zobacz wnętrza Teatru Norwida
Fot. Przemek Kaczałko
Remont wnętrza Teatru im. Cypriana Kamila Norwida zbliża się do końca. Dzisiaj (21.06) mają pojawić się fotele, więc zajrzeliśmy do środka, aby pokazać naszym Czytelnikom jak prezentuje się secesyjny budynek w nowej odsłonie. Obiekt dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Jesteśmy na ostatniej prostej. Fotele są już w Urzędzie Celnym, bo zostały sprowadzone spoza Unii Europejskiej. Wszystkie problemy są już za nami, a to ważne, bo jeszcze kilka miesięcy temu niektórzy wieszczyli, że w ogóle teatr nie zostanie dokończony - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Aktualnie w placówce przy Al. Wojska Polskiego trwa sprzątanie, ostatnie poprawki i przygotowanie do montażu foteli.

Scena została przebudowana - mamy nową podłogę, wyciszenia. Poprzednia była w fatalnym stanie. Mamy wzmocnione proscenium, na którym możemy też robić kameralne przedstawienia. Mamy już doposażenie w formie audio, pulpity inspicjenckie, monitoring. Cały system sanitariatów został wybudowany - w garderobach są prysznice, czego do tej pory nie było. Jest winda towarowa, która będzie dużym ułatwieniem dla pracowników technicznych. Mamy też mosty oświetleniowe - wszystko automatyczne. Została przebudowana widownia - teraz jest schodkowa - wymieniał zmiany jakie zaszły w zabytkowym budynku, dyrektor Tadeusz Wnuk.
Przestrzeń pomiędzy fotelami będzie zwiększona i będzie ich trochę mniej (476 stałych, a 490 z dostawkami). Lada moment będziemy montować wagnerowską kurtynę. Wprowadziliśmy nowe kolory, połączone ze złoceniami, co daje fajny efekt - dodał T. Wnuk.

Dawna Scena Studyjna będzie teraz salą prób, ale jak zapowiada dyrektor - będzie mogła być wykorzystywana do innych celów.

Nie jest wykluczone, że będą tam monodramy, recitale - sala jest przygotowana na działalność artystyczną - zapowiada Tadeusz Wnuk, który wraz z prezydentem miasta dziękował wykonawcy (firmie Castellum) oraz pracownikom teatru.

Już wkrótce przerwa wakacyjna, a pierwszy spektakl w odnowionej siedzibie odbędzie się pod koniec września - będą to "Damy i Huzary" A. Fredro.

Twoja reakcja na artykuł?

28
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
0
0%
Złości
6
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group