Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 4178
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Znów nawarzą piwa we Lwówku?

Sobota, 19 lipca 2008, 9:03
Aktualizacja: 9:03
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Znów nawarzą piwa we Lwówku?
Fot. Archiwum
Koniunktura na minibrowary stała się szansą dla najstarszej tego typu placówki w Polsce. Zainteresowanie jego kupnem wyraził Fundusz Inwestycyjny Mistral.

Informuje o tym w weekendowym wydaniu Polska Gazeta Wrocławska pisząc o boomie na małe wytwórnie piwa, które stają się coraz większą atrakcją turystyczną i źródłem sukcesu finansowego. Minibrowary powstają w wielu ośrodkach w Polsce, a w Lwówku Śląskim, najstarszy browar w kraju od dawna czeka na kupca.

Placówka zbankrutowała jakiś czas temu. Teraz jest szansa, że stanie na nogi dzięki wsparciu Funduszu Inwestycyjnego Mistral. – Rozważamy, czy wznowienie produkcji będzie opłacalne – usłyszała PGWr od przedstawiciela firmy. Browar kosztuje 2,6 miliona złotych, więc jest nad czym myśleć.

Przy obecnej koniunkturze na lokalne browarnictwo specjaliści są zdania, że opłaca się wejść w piwny interes. Tym bardziej, że lwówecka marka wciąż jeszcze jest kojarzona z piwem „Rycerskim” lub „Książęcym” dostępnym przez wiele lat na lokalnym rynku.

Czy Browar Lwówecki ponownie zaserwuje lokalnym piwoszom napitek, który wygrywał wiele targów i prezentacji piwnych w Europie? Pokaże przyszłość.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group