Jelenia Góra: Znów najlepsi w Polsce!

Czwartek, 21 marca 2024, 20:36
Aktualizacja: 20:43
Autor: Karolina Szybiak–Kowalska
W dniach 16-17.03.2024 odbyły się Krajowe Mistrzostwa Polski IDO w Hip-Hopie w Chęcinach. Świetnie zaprezentowali się tancerze Szybiak Dance Studio, mieszkający i trenujący w Jeleniej Górze i Kowarach. Od porannych do wieczornych godzin przez dwa dni wylewali pot i łzy szczęścia na parkiecie, godnie reprezentując nasze miasto, frunąc z rundy na rundę prosto do finałów.

Michał Chorostil został Mistrzem Polski w kategorii solo chłopcy, a Nikola Darol i Lena Andrzejczak zostały 2-gimi vice Mistrzyniami Polski w kategorii duety!

Michał Chorostil i Hanna Fiedorowicz swój udział zakończyli na finałowym 6 miejscu. W finale karegorii solo dziewczynek na wysokim 5 i 6 miejscu finałowym uplasowały się tancerki Lena Andrzejczak i Gabriela Czubocha. Gabrysia wytańczyła również 4, finałowe miejsce w HIP- HOP Battles. Półfinałowe miejsce zajęły również Olivia Sroka i Gabriela Czubocha.

- Najpiękniejsze w tym wszystkim jest to, że nasi tancerze awansowali do Mistrzostw Europy, które odbędą się w czerwcu w Żninie, a także na Mistrzostwa Świata. W październiku lecimy do Macedonii godnie reprezentować nasz kraj i Karkonosze - mówi trenerka Karolina Szybiak-Kowalska.