Niedziela, 2 kwietnia
Imieniny: Franciszka, Władysława
Czytających: 4390
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Znamy ostatniego finalistę Ligi Rocka

Sobota, 16 kwietnia 2016, 9:04
Aktualizacja: Niedziela, 17 kwietnia 2016, 8:46
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Znamy ostatniego finalistę Ligi Rocka
Fot. Tomasz Raczyński
W piątek, 15 kwietnia w Sali Novej Jeleniogórskiego Centrum Kultury odbył się ostatni koncert eliminacyjny Ligi Rocka 2016. Przepustkę do finału uzyskał zielonogórski zespół Dormant Dissident.

Ten pierwszy zespół dał nam znaki, że coś z niego będzie. Poza tym ta muzyka bardziej trafia do naszego rockowego schematu – argumentował wybór ostatniego finalisty organizator Ligi Rocka Andrzej Patlewicz. - Może coś im nie wyszło, jak każdemu podczas takich imprez, ale mają cały miesiąc, żeby się przygotować i pokazać przed fachowym jury. Mietek Jurecki zwraca uwagę nie tylko na utwory, ale przede wszystkim jak grają muzycy, jak są zaawansowani instrumentalnie – dodał.

W poprzednim koncercie eliminacyjnym promocję do finałowego koncertu, który odbędzie się 20 maja br. w drugim dniu Juwenaliów uzyskał zespół Comin, a szansę na dziką kartę otrzymał Korpis Karmel. Zatem czy kapelę z Kamiennej Góry również usłyszymy na jeleniogórskich „błoniach” pod Grzybkiem? - Zobaczymy na ile pozwoli nam czas. Chciałem, żeby 5 zespołów wystartowało, ale okazuje się, że jednak cztery zagrają – odpowiedział Andrzej Patlewicz dodając, że ostateczna decyzja zapadnie nie prędzej, niż w ciągu tygodnia.

W finale Ligi Rocka oprócz zwycięzców koncertów eliminacyjnych zagrają dwa supporty: Hanza oraz Chorzy. Gwiazdą wieczoru będzie Video, którą to ekipę wybrali studenci. - Nową płytę wyprodukował im Jan Borysewicz, więc może będzie bardziej rockowo – dodał z uśmiechem organizator.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
500
Tak, to odpowiedzialna praca
16%
Dostają trochę za dużo
20%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
31%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group