Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7562
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Znamy już oficjalne wyniki w mieście i okręgu

Poniedziałek, 25 maja 2015, 9:15
Aktualizacja: Wtorek, 26 maja 2015, 8:12
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Znamy już oficjalne wyniki w mieście i okręgu
Fot. Przemek Kaczałko
W okręgu jeleniogórskim obejmującym powiaty: bolesławiecki, jeleniogórski, kamiennogórski, lubański, lwówecki, zgorzelecki oraz miasto Jelenią Górę na prawach powiatu, przy frekwencji 49,26 proc. zwyciężył Bronisław Komorowski, który uzyskał 105 829 głosy (56,81 proc.), a jego kontrkandydat Andrzej Duda, który w sakli całego kraju okazał się lepszy – zgromadził 80 471 głosy (43,19 proc.).

W samej Jeleniej Górze kandydat popierany przez Platformę Obywatelską zdobył 21 900 głosów (62,76 proc.), a europoseł Prawa i Sprawiedliwości 12 995 głosów (37,24 proc.). Frekwencja w naszym mieście wyniosła 53,58 proc. Liczba głosów nieważnych to 548.

- Jelenia Góra tradycyjnie okazała się bastionem PO. Wyniki napływające z komisji wyborczych wskazują na jej wyraźną przewagę. Jednak w skali całego kraju widać, że Polska chce zmiany. I to nie tylko Polska solidarna, ale i Polska młodej lewicy i Polska Kukiza. Wierzę, że Andrzej Duda będzie w stanie stanąć na wysokości zadania i być reprezentantem wszystkich Polaków, nawet tych, z którymi się nie zgadza – skomentował wynik wyborów prezydenckich miejski radny Prawa i Sprawiedliwości Rafał Szymański.

Z kolei szef jeleniogórskiej Platformy Obywatelskiej Hubert Papaj komentuje wyniki następująco: - W każdym demokratycznym państwie najwyższą władzą jest naród i każdy wybór należy uszanować i wyciągnąć z niego wnioski. Gratuluję nowemu prezydentowi i życzę mu, aby jego kadencja była dobra dla Polski. Wynik przyjmujemy z pokorą. Przyczyn takiego wyniku wyborczego jest wiele, trzeba je dokładnie przeanalizować po to, aby w jesiennych wyborach parlamentarnych przedstawić mieszkańcom nowe propozycje, które trafią w ich oczekiwania. Kolejnym elementem, który miał wpływ na wynik wyborów była na pewno zmiana pokoleniowa, która nastąpiła już w wielu europejskich krajach, w samorządach i która chyba też dokona się przy kolejnych wyborach. Mamy wielu młodych, wartościowych, wykształconych ludzi, którym należy dać szanse - stwierdził.

- Wszystko, co wydarzyło się podczas ostatnich miesięcy i całej kampanii pokazuje, że nie można uprawiać polityki nie będąc każdego dnia i w każdej minucie razem z Polakami, trzeba być blisko ludzi, rozumieć ich sprawy, problemy i ciągle dążyć do tego, aby każda grupa społeczna była zauważona. Codziennie widzę się z ludźmi, rozmawiam z nimi i wiem, co ich boli, jakie mają oczekiwania i co można zrobić lepiej – stwierdził H. Papaj.

- Mam też nadzieję, że te podziały, które dziś obserwujemy stopniowo będą zanikać, bo wszystkim nam zależeć powinno na spokojnej i efektywnej pracy na rzecz Polski. Bardzo wiele w ciągu ostatnich lat udało się zrobić, nasz kraj pozyskał ogromne środki zewnętrzne na swój rozwój i widzimy, korzystamy z tych efektów każdego dnia. Nie wolno jednak spoczywać na laurach, ale trzeba jeszcze mocniej działać. Dziękuję za pomoc w kampanii oraz udział w wyborach i za to, że kolejny raz poparcie dla Platformy Obywatelskiej w Jeleniej Górze było jednym z najwyższych w województwie, to bardzo dobrze rokuje na przyszłość – dodał szef jeleniogórskiej PO.

Póki co, oficjalne wyniki w skali Polski spłynęły z 20 spośród 51 okręgów - Andrzej Duda zgromadził 55,29 proc. głosów, a Bronisław Komorowski 44,71 proc.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (104) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group