Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 9579
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Znaleźli jelenie

Wtorek, 29 grudnia 2009, 9:33
Aktualizacja: 9:34
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Znaleźli jelenie
Piękny herb Jeleniej Góry nad oknem gmachu sądu okręgowego. Obecny symbol miasta w porównaniu z jego wersją sprzed 1945 roku wydaje się żałosną karykaturą.
Fot. TEJO
Antonina Olszewska – oto wyłoniona w losowaniu laureatka kolejnej edycji konkursu wydawnictwa AD REM i portalu Jelonka.com. Zadaniem uczestników było znalezienie jeleniogórskich jeleni.

Laureatka odnalazła pięć symboli herbowych w różnych punktach miasta. – Herb nad łącznikiem pomiędzy ratuszem a "siedmioma domami", w kościele św. Erazma i Pankracego na jednej ze stall, na płaskorzeźbie na budynku Komendy Miejskiej Straży Pożarnej przy ul. Sudeckiej nr 2, na Bramie Wojanowskiej - kartusz z herbem Jeleniej Góry oraz na budynku sądu nad jednym z okien. Inna respondentka, Izabela Koz, dołożyła jeszcze do tego boczną elewację domu przy ulicy Chrobrego. Jest jeszcze jeden herbowy jeleń, schowany nad wejściem do budynku na rogu ulicy Mickiewicza i al. Wojska Polskiego. A może jeszcze jeden gdzieś się schował?

Antoninie gratulujemy. Wydawnictwo AD REM zaprasza laureatkę do swojej księgarni przy ulicy Okrzei 12, gdzie otrzyma Pani nagrodę niespodziankę. Dziękujemy Państwu za liczny udział w konkursie i życzymy szczęścia w kolejnej jego edycji.

Co weekend – pod wspólnym tytułem „Szukamy skarbów Jeleniej Góry” będziemy przedstawiać pytania, na które odpowiedź można znaleźć – między wierszami lub bezpośrednio – na kartach najnowszej powieści Małgorzaty Lutowskiej „Skarby drzewa”. Jednak lektura tej fascynującej opowieści, wpisującej się w projekt „Moja mała Ojczyzna” nie jest warunkiem koniecznym do udzielenia prawidłowej odpowiedzi na konkursowe pytania. Przypominamy jednakże, że po „Skarby drzewa” warto sięgnąć, nie tylko aby poznać Jelenią Górę widzianą oczyma bohaterów powieści. Jest tam także konkurs z cenną nagrodą – wycieczką z autorką w atrakcyjne miejsce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group