Niedziela, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 5993
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Znają... Ducha Gór

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 28 stycznia 2019, 6:11
Aktualizacja: Wtorek, 29 stycznia 2019, 6:52
Autor: UM Jelenia Góra
Fot. UM Jelenia Góra
Późnym latem przy ul. 1–go Maja w Jeleniej Górze, nieopodal pomnika „Porwanie Europy”, pojawiły się rysunki Ducha gór – Liczyrzepy i krótkie historie o Duchu, ilustrujące pogmatwane koleje legendy. Ta prezentacja zawierała też zaproszenie do konkursu plastycznego wszystkich zainteresowanych, którzy mogli we wskazanym terminie przesłać swoje wyobrażenia Ducha Gór, niekoniecznie kopiując wizerunki znana z książek.
Z zaproszenia do udziału w konkursie skorzystała spora grupa osób, nie tylko z Jeleniej Góry – powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry. – Mam z tego powodu wiele satysfakcji, bo to oznacza zainteresowanie sprawami regionu.
Liczyrzepa jest kluczową postacią dla legend o Karkonoszach, a Jelenia Góra jest z tym pasmem gór kojarzona powszechnie, więc – poza herbowym jeleniem – właśnie Liczyrzepa jest naszym znakiem, stosowanym zresztą od XVI w. przez autorów rozmaitych ilustracji. Faktem jest, że największą grupę uczestników stanowiły dzieci z jeleniogórskich szkół i przedszkoli, ale i to uważam za dobry znak. Wszak najbardziej nam zależało, by wiedza o Liczyrzepie upowszechniła się właśnie u nas - dodaje prezydent.

Jury konkursowe pod przewodnictwem Luizy Laskowskiej - rektor BWA postanowiło oceniać prace w kilku kategoriach. W grupie przedszkolaków kolejne miejsca zajęły: Julita Jurczyk, Roksana Źródłowska i Alicja Źródłowska (wszystkie z miejskiego Przedszkola nr 2). W kategorii dzieci i młodzieży: Wiktoria Kaźmierczak, Andrzej Poniatowski i Oliwia Stefaniak, a w kategorii dorosłych zwyciężyła Annika Dube-Wnęk (miejsc 2 i 3 nie przyznano). Przyznano też dwie nagrody specjalne – za prace plastyczne dla Kingi Dul, a instalację przestrzenną – Marcinowi Znamienkiewiczowi.

Z laureatami konkursu organizatorzy będą kontaktować się indywidualnie, by ustalić czas i miejsce spotkania.

Twoja reakcja na artykuł?

10
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~cd 28-01-2019 9:19
Robi się fajny konkurs. Gratuluję przy okazji nagrodzonym. Ale... ja chciałbym zobaczyć wszystkie nagrodzone prace, a nie jedną z nich! Na stronie miasta to samo - pokazano jedną nagrodzoną pracę :/
kazimierzp 28-01-2019 13:20
Luiza Laskowska awansowała albo też statut BWA się zmienił. Gratuluję stanowiska rektora! Albo po prostu zakradł się chochlik "drukarski"?!;-)
~japierpapier 28-01-2019 17:43
Co tam duch gór... Ja znam takich, co znają pana bozię. I korzystając z tego, golą z pieniędzy naiwniaków i idiotów, którzy są tak spragnieni TEJ znajomości, że aż wierzą tym oszustom. Eh dóhó gur... Żebyś TY wiedział ile szkody robisz swoim...nieistnieniem... Bo jakbyś był, to masz pałę sękatą i byś pokazał łajzom gdzie ich miejsce.
~rainbow 29-01-2019 10:28
gratulacje dla dzieci!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group