Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 7279
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Znacznie droższe prawo jazdy

Czwartek, 21 lutego 2008, 8:05
Aktualizacja: Piątek, 22 lutego 2008, 8:08
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/ KRAJ: Znacznie droższe prawo jazdy
Fot. TEJO
Kilkaset złotych więcej za kurs na prawko będą musieli zapłacić kandydaci na kierowców. Powód? Szkoły jazdy wymieniają samochody na lepsze, a to kosztuje.

Donosi o tym „Dziennik” we wtorkowym wydaniu. Podwyżka jest nieunikniona. Wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego wymieniają pojazdy szkoleniowe, na których przeprowadzane są egzaminy.
Za tym idzie inwestycja w nowe auta właścicieli szkół, którzy muszą dostosować swój „tabor”. Kursanci chcą się uczyć jeździć na takich pojazdach, w których będą zdawali egzamin.

W kręgu zainteresowań WORD-ów są toyoty yaris, bo ta właśnie firma przedstawiła najkorzystniejszą ofertę. W polu poległ fiat oraz opel. Wybór yarisów nie przekonuje cytowanych przez gazetę specjalistów. Mówią, że auto za dużo pali i nie da się zainstalować w nim instalacji gazowej.

O ile ośrodki ruchu drogowego tylko wypożyczają pojazdy od dealerów, o tyle szkoły jazdy muszą zainwestować i kupić auto. Musi się to odbić na kieszeni kursantów. Do tego instruktorzy chcą zarabiać więcej, Rosnące koszty utrzymania szkół ich właściciele odbiją sobie na przyszłych kierowcach. Ci nie mają wyboru: chcąc mieć upragnione prawko zapłacą każdą cenę. Już niebawem nawet kilkaset złotych więcej niż do tej pory.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group