Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 6057
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zmotoryzowani przeklinają. Jelenia dziurą!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 9 stycznia 2011, 8:23
Aktualizacja: Poniedziałek, 10 stycznia 2011, 7:52
Autor: RED
Fot. KC
Pierwsza tej zimy odwilż pokazała ogrom zniszczeń nawierzchni ulic. A będzie jeszcze gorzej! Nie ma chyba kierowcy w Jeleniej Górze, który nie zakląłby szpetnie w chwili, gdy jego auto wpada w ogromną dziurę w jezdni.

A wyrw jest mnóstwo – niektóre bardzo groźne i głębokie. Kto ma pecha, może na takiej przeszkodzie poważnie zepsuć samochód, o nerwach nie mówiąc. Drogowcy – póki pogoda nie ustabilizuje się – łatać dziur nie będą, bo przecież do końca zimy ponad dwa miesiące! Pozostaje więc bardzo ostrożna jazda slalomem. I coś na uspokojenie.

Na skrzyżowaniu ul. Norwida i Mickiewicza „wylazła” zaklejona kilka miesięcy temu wielka dziura. Podobnych są w mieście dziesiątki (a może więcej?). Kiedy już wpadniemy w dziurę i uszkodzimy auto, pamiętajmy o wezwaniu policji! Protokół z miejsca zdarzenia będzie niezbędny przy załatwieniu zwrotu kosztów naprawy z ubezpieczenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (63) Dodaj komentarz

~RALLYACTION 9-01-2011 8:34
NORMALKA CO ROKU. Po co się dziwić??? Najlepiej jeździ się w PAŹDZIERNIKU i LISTOPADZIE kiedy przez całe lato drogowcy zdążą pokleić wszystkie dziury......i znowu jest zima:))) JAKIE SŁUŻBY TAKIE DROGI.
~Paweł D 9-01-2011 8:38
Nie ma co narzekać u nas jest w miarę ok, byliście w Wałbrzychu? Tam dopiero dziura na dziurze. Co prawda to prawda łatają w złych warunkach byle jak i potem te same dziury załatane, są potem dwa razy większe szkoda pisać ...
~Ktos 9-01-2011 8:50
Dla pocieszenia,niemcy w tej chwili tez maja problem z dziurami :)
~proszący 9-01-2011 8:58
Spokojnie i bez stresu, a jak uszkodzę koło i zawieszenie, to zadryndam po Policję lub SM a potem naprawię autko za kasę UM, czyli wszystkich Mieszkańców - Dziękuję z góry ! ! !
~P.B. 9-01-2011 8:59
już chyba nie macie o czym pisać. wszystkie protokoły, które dostajecie od policji (tematy podane na tacy),zdążyliście przepisać. A i imprezy skomentowane. I pustka. Dziury w drodze, pech kierowcy, coś na uspokojenie.... głębia.
~Gość 9-01-2011 9:00
I co nam da to przeklinanie ,co roku po zimie i nie tylko jest to samo ,dziura na dziurze i dziurę pogania a wszystkiemu jest winien wykonawca z Siedlęcina ,jak sie bierze takie firmy rolnicze do napraw dróg ,to potem są efekty ,łopatami rzucali asfald i nogami go udeptywali ,no i to jest efekt dzisiejszych dziur ,może wreszcie nowy Prezydent będzie wybierał w przetargach firmy konkretne do napraw dróg ,a nie jak do tej pory kółko rolnicze z Siedlęcina które może o dojeniu krów to wie dużo ,ale o remontach dróg to raczej nie wiele.
~... 9-01-2011 9:41
Naprawy dróg są wykonywane zgodnie ze specyfikacją i pod nadzorem zlecających, czyli zarządców ulic! Jeżeli kogoś ścigać za jakość i trwałość prac (a powinno się) to nie wykonawcę!!! Jeżeli zamawia się gó...o to to się dostaje!
~ 9-01-2011 10:42
a ja kupiłem sobie jeepa wranglera i problem dziur przestał istnieć.
~gribu 9-01-2011 10:49
autor wpisu z 9.41 w przeciwieństwie do Gościa z 9.00 ma racje. Co najgorsze pełno dziur jest na niedawno remontowanych drogach. Należy jak najszybciej zmienic ludzi odpowiedzialnych za: - nadzór nad planowaniem remontow (jak mozna było studzienki nowej ka...lizacji burzowej na ul. Wrocławskiej zaprojektowac nie w krawężniku tylko tuz obok studzienek ka...lizacji sanitarnej), - przygotowanie specyfikacji warunków przetargu, - nadzor nad wykonywaniem prac, rzetelny odbior prac. Jeleniej Gory czyli nas mieszkańców nie stać na takie partactwo. Pokażcie mi choć 1 drogę po remoncie,na ktorej nie ma choćby jednego pękniecia lub choćby jednej zapadniętej studzienki.
~kizior 9-01-2011 10:50
Tak to jest jak rolasy drogi budują.
Piipi Jelonkowa 9-01-2011 10:53
.. bo dziury to dowód,że nie ma już śniegu da drogach !
~DINO 9-01-2011 10:57
Trzeba koniecznie wezwac Policję miałem taki przypadek że uszkodziłem zawieszenie Policja protokół napisała zgłosiłem szkodę do zarządu dróg a oni z samego rana szybko usuneli nierównośc i przysłali pismo że nic tam nie ma takiego na czym mógł bym uszkodzic auto teraz sprawą zajmnie się prokurator bo nie odpuszczę dziadom a to nic innego jak oszustwo
~do_dino 9-01-2011 11:28
ciesz sie, ze cie nie podali do sadu o probe wyludzenia:)
jgajewski 9-01-2011 11:41
Moi Drodzy ! Kiedy wraz z Panem Tadeuszem z Sobieszowa odbieraliśmy ulicę Karkonoską, On był uzbrojony w plik zdjęc ukazujacych niedoróbki i bylejakość , a ja w 60-cio stronicowy zestaw norm i przepisów wykonawczych. Oczywiście, to co zastaliśmy na ulicy, ni jak nie przystawało do tego co w normach !!! Więc odmówilismy podpisania protokołu. I jak myślicie co się stało ??? Otóż wywalili nas z komisji i protokół sami podpisali !!!! Tak oto macie próbkę tego co dzieje się z jakością remontu dróg. Tak było !! Ale się zmienilo ! Wyborcy powierzyli mi mandat Radnego w obecnej kadencji. A Rada przewodnictwo Komisji Rewizyjnej . Mam zamiar wrócić do sprawy. Tymbardziej że ulica ta/ i nietylko ta/, rozlatuje się i zapada w wielu miejscach !!! Zamierzam w planie pracy Kom. Rewizyjnej dokonać nast. zapisu :Kontrola przebiegu realizacji inwestycji drogowych w latach 2007-2010. a...liza kosztów, jakości oraz aktualnego stanu technicznego zrealizowanych inwestycji. - To trzeba przeglosowac na posi
~ja 9-01-2011 11:55
Panie Gajewski - będzie to nowa jakość - życzę samozaparcia i realizacji planów. Jak trzeba będzie - pomogę. Pozdrawiam.
~zniesmaczony 9-01-2011 12:11
na wlasne oczy widzialem jak latali dziury na spoldzielczej na wysokosci stacji benzynowej :/ gosc bral mase rzucal z lopaty w dziure i pozniej ta lopata ubijal ! nie wspomne juz o tym ze tego dnia padal ostro deszcz i w dziurach stala woda :/ wypelenienia byly robione latem i oczywiscie juz ich nie ma wiec o czym my tutaj rozmawiamy
~zewsi 9-01-2011 12:13
Życzę powodzenia i obiecuję, że nie omieszkam za jakiś czas powołać się na Pańskie słowa. Łowienie ryb w mętnej wodzie stało się jeleniodziurskim sportem. Od tego trzeba zacząć.
~wwm 9-01-2011 12:28
SKR Siedlęcin_mądra firma tak łata żeby robota była cały czas.Tylko porządny nadzór wykonawców sprawę załatwi.Następne zadania dla p.Zawiły.Raz zrobione, ale dobrze jest po prostu tańsze
~Kółko 9-01-2011 12:34
Zaparcia są niezdrowe. Czy uda się coś Panu zmienić, wątpię.
~... 9-01-2011 12:37
Naprawy dróg są wykonywane zgodnie ze specyfikacją i pod nadzorem zlecających, czyli zarządców ulic! Jeżeli kogoś ścigać za jakość i trwałość prac (a powinno się) to nie wykonawcę!!! Jeżeli zamawia się gó...o to to się dostaje!
Piipi Jelonkowa 9-01-2011 13:02
.. a inne *dziurki to lubią ! ~WIADOMO .. *mężczyzni !
~Portal 9-01-2011 13:03
Taka jakość nawierzchni dróg jaki wykonawca ponoć kóło rolnicze przytargane przez Grochale , ktory ponownie jest w radzie i zapewne uradzi co z tym zrobić , ale póki co to powinien zwrócic pieniadze za partactwo dla miasta oraz zaplacic kary - a prokurator powinien zająć sie tymi co akceptuja faktury wykonawcy do wyplaty.Śmierdzi to wyjatkowa korupcja - sekretnie sie mowiło w mieście że 10% od fakrury otrzymuje jakiś inspektoer czy inny decydent dlatego to tolerowano - a rękojmi za jakośc nie ma dlatego że nie ma , więc nalezy od nowa klajstrować dziury za duze pieniadze. I tak w kółko jak działa kóło rolnicze z prezesami.
~Jak to jest 9-01-2011 13:13
na odcinku obwodnicy od ślimaka do momentu gdzie kończą się 4 pasy położono asfalt 20 lat temu nigdy nie pojawiła się tam żadna dziura pamiętam jak to robiono sprzęt był niesamowity kilka rodzai walców ,walce wibracyjne ,wyrównujące itd.koparki różnego rodzaju nawożono kilka odmian kruszywa ,dzisiaj firmy wygrywające przetargi nie mają ludzi sprzętu poza tym koszta budowy remontów dróg są najwyższe w UE kto odbiera drogi które kosztują miliony a mają 5 cm asfaltu położonego na stary asfalt i wymienione krawężniki to paranoja to co napisał pan Gajewski jest prawdą problemem są dziwne metody pracy wydawanie potężnej kasy bez kontroli,rezultatów i odpowiedzialności
~here 9-01-2011 13:39
też mi odkrycie. jelenia to jedna wielka dziura i to nie tylko asfaltowa
~znajomy 9-01-2011 13:52
to nic nowego! tak maja sie skutki pracy chalupniczej firmy wykonujacej takie usterki nawierzchni ulic. robota na okraglo tego samego, byle czym, byle jak. a gdyby zmienic umowe z partakami i zarzadac gwarancji od jakosci prac? moze i w kasie miasta by zostalo co nie co i nie bylo by wtedy tego co ryje nam portmonetki gdy po zimie remontujemy przez dziadow zawieszenia aut. ale to polska, tutaj ci za sterami nie mysla o takich sprawach. jest robota to sie placi za zmielona smolowke z odzysku polozona na zimna lub mokra dziure, tak tak jak dzieci lepiace babki w piaskownicy. moze to zmowa i tak ma byc by byl wilk syty i owca ok!? brak slow! gdzie powiedzenie-zrob raz a dobrze, tego trzeba nam nauczyc sie tam gdzie ludzka ambicja jest solidnosc. mam dziewiecioletnie auto, ktore jezdzilo na zachodzie, robiac mu przeglad okazalo sie ze ma fabryczne i pelnosprawne zawieszenie, po jednej zimie w PL juz to zniklo! zawiecha aluminiowa do wymiany! kto winien? takich ludzi jest na peczki , ale kt
~NO! 9-01-2011 14:20
Jaką ogromną dziurę? Raptem 3-4 cm głębokości to luksus w porównaniu z drogami w Bangladeszu i Burkina Faso. I w NRD. NO!
~jelinek 9-01-2011 15:16
Może zainteresować się sprawą remontu ulicy Lubńskiej. Położone tam krawężniki oraz wąski chodnik od początku budziły kontrowersje. Lepiej było pozostawić utwardzone pobocze dla pieszych i rowerzystów.
~do jgajewski 9-01-2011 15:51
życzę Panu Radnemu Gajewskiemu powodzenia w dotarciu i otwarciu tego SEJFU jakim jest Wydział Dróg UM. Wydział ten, kryje takie tajemnice, że Panu okulary spadną. Gdy Pan się z tym wydziałem upora, to proponuję do kontroli jeszcze Wydział Komunikacji. Wystarczy Panu pracy w tych wydziałach na całą kadencję. Trzymam kciuki i gdy będzie konieczna pomoc, proszę pisać pomogę. pozdrawiam.
~Galil 9-01-2011 16:05
W Isreal nie ma takiego problemu , wy zawsze macie wiatr w oczy . Jaki pan , taki kram . Nie zapomnijcie obwiniac premiera RP za zime , za mrozy i dziury w ulicach . Postawcie krzyz , zrobcie manifestacje z haslami -broncie krzyza . To wam udaje sie najlepiej , ale zabrac sie do dobrej roboty przewyzsza wasze umiejetnosci .
~amatorka!!!! 9-01-2011 16:12
nie dotyczy to tylko Jeleniej Góry tylko całego kraju.! Mamy podniesione podatki,może znajdą się pieniądze na budowę dróg i autostrad...może...może lepiej uciąć pensje polityką ,niech zarabiają średnią krajową ,bo średnio sprawdzają się w pracy!! tylko czy nie szkoda im swoich limuzyn na te drogi???.. gdyby nasi przodkowie wiedzieli jakie jaja będą w Polsce woleli by walczyć za inne kraje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~zewsi 9-01-2011 16:13
@Galil Jak tyś się Grossowi spod pióra wywinął?
~ 9-01-2011 16:17
nie da się jeździć.....
~balon 9-01-2011 16:39
radze omijac górny miłków tam to jest dziurawy ser. a gmina i tak pewnie h...j na to połozy
~ 9-01-2011 17:30
Szanowny KC - a cóż Ty pokazujesz? jakieś takie małe ubytki w jezdniach?!? A pokaż prawdziwe wyrwy, gdzie wpada całe koło! Koszmar! Kusiak się chwalił "nowymi" ulicami, Obrębalski też! Ciekawe co obecny Prezydent zrobi w tej materii? Jeden Radny (Gajewski) już "siedzi" w temacie, ale za to następny Radny Grochala ... ech ...
~drogowiec ;P 9-01-2011 18:03
tJa, wszyscy widzę się znacie na budowaniu dróg i polityce najlepiej, sami spece :)))
~Schengen 9-01-2011 18:04
Proponuję w odruchu lokalnego patryotyzmu, by pod egidą "Jelonki" zrobić listę lokalnych dziur. Może to ułatwi odpowiednim służbom (SŁUŻBOM - powtarzam !) zabezpieczenie newralgicznych punktów. Wszak do wiosny wystarczy żwir lub grys (lanie asfaltu teraz nie ma wszak sensu - podpowiadam gospodarnie:) ) To jak będzie akcja ?
~do Galil 9-01-2011 18:08
a może daruj sobie Polskę i idź postrzelać do Palestyńczyków praworządny demokrato.....
~Dot.usługi!! 9-01-2011 18:13
Może z innej beczki bo nie bardzo wiem gdzie mozna napisac opinie PRESTRZEC ludzi przed taka oferta z ogłoszenia usługi:montaż, naprawa, regulacja, konserwacja urządzeń gazowych itp. Naprawiamy uszkodzenia po zamarzaniu. Tanio, szybko i solidnie. Zawsze pewni jakości i dobrej ceny Kategoria Usługi > Różne Region jeleniogórski Tel.(kontakt) 500 505 002 Pan który zamieszcza te ogłoszenia przychodzi sprawdza i od drzwi prosi o herbatke ,bierze część jedzie niby do magazynu i milczy przez 2 godziny trzeba za nim wydzwanic i laskawie za którymś razem odbierze telefon i mówi ze bedzie za 1,5 godziny bo aktualnie jest na Zabobrzu i nie może dojechac,malo teo przjeżdza maontuje starą część mówiac ,ze na now trzeba czekac 3 dni az kurier przywiezie-co jest inna bzdurą gdyż okazuje się ze nie ma zielonego pojęcia co sie zepsuło mówi o czujniku temp.w junkersie który takowego nie posiada/to stwierdził serwisant na następny dzień-który był zaskoczony tym,ze osoba ogłaszjąca sie z takimi na
~Gostek 9-01-2011 18:13
Oj nie narzekajcie - miałem okazję być w ten weekend w Legnicy na uczelni - tam to dopiero są drogi czołgowe :) szczególnie jaworzyńska dziura goni dziurę
d3m0l 9-01-2011 18:18
Pan Gajewski ma rację, takie kółka rolnicze wygrywają bo głównym kryterium w przetargach jest cena, co do odbioru to prawda, praktycznie żadnej inwestycji drogowej nie należałoby odbierać od źle wykonanego poziomowania studzienek które potem się zapadają, po zbyt cienką warstwę asfaltu co nawet widać na fotach. (szczególnie na kostce). Ale jeśli inspektorzy odrzucają raz drugi i trzeci to w końcu wychodzi na to, że trzeba zerwać wszystko i zrobić na nowo, a no to nikt nie pójdzie więc dostają odgórny nakaz "zamknijcie w końcu sprawę !" i koniec.
~Gość 9-01-2011 18:24
Wszystkim chętnym chcącym wykonać wspaniałe zdjęcia dziur po Grudniowych naprawach dróg Siedlęcina przez kółko rolnicze , zapraszam na ulicę Topolową w Siedlęcinie. Topniejący snieg pokazuje w jaki sposób naprawia się drogi ! Brawo - dziur z roku na rok coraz więcej. Kółko rolnicze Siędlęcin-wracaj na Topolową-nadszedł czas znowu powrzucać troszkę asfaltu łopatami i gumowcami ubić nawierzchnię !!!!!
~Gość 9-01-2011 18:40
Wszystkim chętnym chcącym wykonać wspaniałe zdjęcia dziur po Grudniowych naprawach dróg Siedlęcina przez kółko rolnicze , zapraszam na ulicę Topolową w Siedlęcinie. Topniejący snieg pokazuje w jaki sposób naprawia się drogi ! Brawo - dziur z roku na rok coraz więcej. Kółko rolnicze Siędlęcin-wracaj na Topolową-nadszedł czas znowu powrzucać troszkę asfaltu łopatami i gumowcami ubić nawierzchnię !!!!!
~leon 9-01-2011 18:51
...kto jest inspektorem nadzoru przy remoncie drog powiatowych,a kto przy remoncie drog miejskich.
Piipi Jelonkowa 9-01-2011 18:55
..do -[ ~Galil ] .. Izrael ma nawet na sumieniu"Płynny ołów" .. i dużo dziur od czołgów i min na drogach,a taże na swoim życiorysie !
~piechtolot 9-01-2011 19:01
Fuszerka jest na ulicy Głowackiego, niedaleko TEJO. Kiedyś o tym pisałem. Koło mostu kratka odpływowa jadąc od strony Mickiewicza jest źle zamontowana, tzn. nie w tym miejscu, co powoduje zbieranie się wody a po czasie spowodowało opadnięcie jezdni co już na stałe spowodowało zbieranie się wody i tworzenie kałuży przy niewielkich nawet opadach. Teraz gdy stoi śnieg to już w ogóle od lewej do prawej krawędzi jezdni stoi woda! Droga ma jeszcze chyba około pół roku gwarancji, pytam się co z tym dalej?! Jelonka zainteresujcie się tym!
~:)) 9-01-2011 19:14
ale jakie fajne fotki dziury :P
~inspektor 9-01-2011 19:27
te dziury to fuszerka poprzedniej firmy, przypatrzcie się są w starym asfalcie
~xxx 9-01-2011 20:21
Tak to jest jak panowie z Siedlęcina łatają dziury mieszanką piachu ze smołą żałosne to tylko w Polsce tak można i wylewać asfalt w zimę heheheh paranoja
~Diablo 9-01-2011 20:35
Ta dziura na Mickiewicza to chyba jakis koszmar, zastanawia mnie czy była robiona metoda ,,polską'', czyli do nastepnej zimy,..............brak słów co za kalecy tak schrzanili robotę... miasto powinno brac 12 miesięczne gwarancje na takie prace..
~kmam 9-01-2011 20:43
To jest błędne kółko (?). Jak płacą .. tak robią, jak robią ... tak płacą.
~30kinley03 9-01-2011 21:00
Winę za stan dróg ponoszą osoby(czytaj;rajcy)którzy swymi głosowaniami na sesjach wymuszają na dyrektorach od drogownictwa by kwoty za usługę jednostkową metr czy kilometr muszą opiewać jak najniższą cenę,stąd drogi mają taki stan jak wyglądaja nadziś, nikt z nich(czytaj;rajców)nie myśli o jutrze,klapki na oczach myśl co chcesz,pozdrawiam.
~kto_s 9-01-2011 21:16
Panie Prezydencie gdzie te ekspresowe drogi i szybka kolej ?. Czy czeka Pan aby Pana imieniem nazywać dziury ? :) Dziura imienia Zawiły...
~Gość 9-01-2011 21:31
Tu nie ma co biadolić ,tylko odpowiedzialnych za ten stan rzeczy pociągnąć do odpowiedzialności ,niech zapłacą stołkami za ten brak kompetencji i przyjęcie takiego wykonania robót drogowych ,bo do jasnej cholery za coś biorą te pensje i to nie wcale małe ,więc p.Zawiła i reszta administrujących tym miastem do roboty czas sie zabrać nie tylko łazić jak święte krowy i mówić że to poprzednicy są winni ,wybrali was wasi wyborcy to czas wakacji sie skończył wraz z waszym zaprzysiężeniem i wreszcie pokarzcie że słusznie was wybrali ,choć jak tak patrze na tych naszych radnych to widze te same twarze ,wiec myśle że nie wiele się tu zmieni .
~Piotr()()()( 9-01-2011 21:41
Wy dzieci neo nie musicie sie martwic, rowerami przejedziecie :D Mieszkam jakis czas we Wrocławiu i gdy wjezdzam do JG to jakbym po dywanie jechał.
~ 9-01-2011 22:18
co tydzień afera. zawiła do dymisji najwyższy czas.
~ 9-01-2011 22:29
tak to jest u nas jak sie łata nasza piekna dziurawa nawierzchnie bitumiczna w zimie przy mrozach , a pozniej przejedzie autko z zamontowanym plugiem i zerwie łatke .... kto w ogole odbiera te łaty :/ pewnie jakis pijany inzynier :/ ... jeden z tych co odbierali bloki na zabobrzu z nierownmi scianami :)
~trew 9-01-2011 22:37
Wiadomo że zgodnie z prawem przetarg wygrywa najtańsza oferta ... ale ŻADNE PRAWO NIE NAKAZUJE PŁACIĆ ZA ŹLE WYKONANĄ USŁUGĘ!!! Zapomnieliście tylko że właściciel Koła Rolniczego to prywatnie dobry kolega Marka Obrębalskiego... ręka, rękę myje.
~ 9-01-2011 23:24
nic nowego ..co rok ,przez cały rok to samo...przywykłem ,już nawet nie omijam tych loch
~optymista 10-01-2011 2:09
Szanowny Panie Gajewski skoro był Pan w tej komisji a poprzez wywalenie Pana i jeszcze kogoś tam za nie podpisanie protokółu odbioru, a następnie w innym składzie go podpisano, a Pan wiedział że droga ta nie odpowiada przyjętym normą wiec Pan sam wiedząc że w taki sposób dokonano złamania prawa nie powiadomił Pan Prokuratury, gdyż jak wynika z Pana tekstu miało tam jak rozumiem złamanie prawa. Po za tym tekst Pana powinien posłużyć Prokuraturze jako zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa gdyż jak ja i inni czytelnicy tego forum zrozumiałem że do takiego złamania prawa doszło a wiec Prokuratura z mocy prawa , gdyż chodzi tu o mienie społeczne o znacznej wartości powinna wszcząć czynności do ustalenia czy Pan pomówił kogoś czy tez ma Pan absolutna racie a odpowiedzialni powinni stanąć przed Sądem i wywaleni na zbity pysk ze swych stołków a w tedy Szanowni Państwo może ktoś w końcu kr....a w tym kraju nauczy się odpowiedzialności za powierzony mu społeczny majątek, czyli nas wszystk
~Jano 10-01-2011 9:07
i co narzekacie ,matołow wybieracie to i drogi takie na jakie zasługujecie ,robią z nas balonów przy urnach obiecują cuda na kijach ,a PO wyborach robią sobie podwyżki pensji bo w czasie kryzysu to urzędasy wysokiego szczebla muszą sie wyróżniać choć by pensjami ,zauważyliście że wasz tak szacowny Prezydent ,POdniósł sobie pensje od razu na starcie,a wy dajecie się kręcić jak dzieci na karuzeli ,śmiechu warte.
~zewsi 10-01-2011 9:15
@~optymista . Twój post należałoby wydrukować i faktycznie wysłać do Prokuratury. W normalnym kraju nie powinien on przejść bez echa.
~do JakToJest 10-01-2011 15:33
Nie masz racji, pisząc, że na odcinku obwodnicy od ślimaka do momentu gdzie kończą się 4 pasy położono asfalt 20 lat temu i że nigdy nie pojawiła się tam żadna dziura. Drogę robiono w latach 70-tych, na początku lat 90-tych zaczęła się rozpadać, dziura na dziurze; nie pamiętam dokładnie kiedy, ale między 1995 a 1997 położono nowy dywanik o grubości ok. 5 cm, dodatkowo wyznaczając namalowanymi pasami wąskie pobocze z myślą o rowerzystach - efekt zaledwie po kilku latach łączenie dywanika na środku popękało na całej niemalże długości, a w innych miejscach droga zaczęła pękać. W pierwszej dekadzie obecnego stulecia ponownie położono nowy dywanik - jest nieco trwalszy od poprzedniego - dziur nie widać wiele, ale pęknięć i owszem trochę jest. PRZYZNAĆ NALEŻY RACJĘ GRIBOWI (wpis z 09.01 z 10:49)
ebee 10-01-2011 16:56
Do Pana Gajewskiego z 11,41. Zadziwia mnie zmiana w sposobie myslenia u Pana ! Jestem zdziwiony takiej postawy zagorzałego obrońcy tego, co urzędnicze. Ten wpis jest jednak dowodem, ze otworzył Pan oczy na to do czego prowadzi urzędnicza filozofia. Jęśli faktycznie zamierza Pan wytoczyć wojne oczywistemu skandalowi, jakim jest zarzadzanie drogami i ulicami w mieście, deklaruje także swoja pomoc. I ufam, że ma Pan świadomość tego, że obecni Pana koledzy staną się Pana wrogami. Jeśli oczywiście faktycznie serio podejdzie Pan do tematu. Jeszcze raz życze powodzenia i pozdrawiam serdecznie, EBEE

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group