Czwartek, 25 kwietnia
Imieniny: Jarosława, Marka
Czytających: 5838
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zmiany w MZK na rzecz bezrobotnych

Piątek, 18 października 2013, 7:45
Aktualizacja: Sobota, 19 października 2013, 7:46
Autor: Angela
Jelenia Góra: Zmiany w MZK na rzecz bezrobotnych
Fot. Angela
Od wtorku (15.10) osoby bezrobotne, w dniu stawiennictwa w Urzędzie Pracy, mogą korzystać z bezpłatnego przejazdu autobusami miejskimi od rana do godz. 17.00. Dotychczas mieli ten czas ograniczony od godz. 8.00 do 17.00.

Zaproponowane zmiany w regulaminie korzystania z bezpłatnych przejazdów MZK, wprowadzono na wniosek zainteresowanych, na ostatniej sesji (15.10.) Poparło go 16. radnych.

Zdaniem Janusza Jędraszki, prezesa Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Osób Bezrobotnych to pozytywny, ale za mały krok na rzecz bezrobotnych. Dlatego niebawem zacznie on ponowne zbieranie podpisów pod wnioskiem o wprowadzenie bezpłatnych przejazdów dla wszystkich bezrobotnych przez cały rok.

- To umożliwi im szybsze znalezienie pracy, dojechanie do lekarza czy nawet na zakupy – tłumaczy Janusz Jędraszko. – Ci ludzie są naprawdę w bardzo trudnej sytuacji. Tego typu akcje są prowadzone w kilku miastach w Polsce. Dlatego przez najbliższy miesiąc będziemy zbierali podpisy pod takim wnioskiem i złożymy je do Rady Miejskiej w Jeleniej Górze.

- Obecnie w Urzędzie Pracy zarejestrowanych jest ponad 8 tysięcy osób bezrobotnych, ale jest to tylko stopa rejestrowa, która nic nie mówi o faktycznym zjawisku bezrobocia na naszym terenie. Szacuje się, że bezrobotnych niezarejestrowanych jest około 30 procent więcej, a największa skala jest na terenach wiejskich. Z pomocy żywnościowej naszego stowarzyszenia korzysta natomiast około 2200 osób i byłoby znacznie więcej, ale mamy za mały magazyn i nie dla wszystkich tej żywności wystarcza – dodaje Janusz Jędraszko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
940
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
18%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
Inne wydarzenia
Półmaraton Jeleniogórski już 28 kwietnia! [UTRUDNIENIA]
 
Ludzie komentują
Zielona strzałka – ludzie komentują
 
Polityka
"Starzy" radni debatują po raz ostatni
 
Kultura
Zrobili film, gdzie Putina "gra" sztuczna inteligencja!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group