Czwartek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 2679
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zmiana godzin otwarcia urzędu. W czwartki dłużej, w piątki – krócej

Czwartek, 20 października 2011, 13:05
Aktualizacja: Piątek, 21 października 2011, 8:15
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Zmiana godzin otwarcia urzędu. W czwartki dłużej, w piątki – krócej
Fot. RED
W poniedziałki, wtorki i środy Urząd Miejski w Jeleniej Górze będzie pracował w godz. 7.30 – 15.30, w czwartek w godz.: 7.30 – 16.30, a w piątek – od 7.30 do 14.30. Te zmiany wchodzą w życie z początkiem listopada.

Zarządzenie zmieniające godziny pracy urzędników UM wydał prezydent Marcin Zawiła. Powód? Nastąpiło uruchomienie Centrum Obsługi Mieszkańca, które w kompleksie obiektów Urzędu Miejskiego przy ul. Ptasia/Sudecka skupi większość spraw bezpośrednio dotyczących interesantów, związanych z wydawaniem dowodów osobistych, spraw meldunkowych, rejestracją podmiotów gospodarczych, sprawami podatkowymi, itp. Bez zmiany miejsca działa tam także wydział komunikacji.

Te zmiany pozwoliły też na rezygnację z dwóch obiektów, poprzednio zajmowanych przez wydziały urzędu: – z kamienicy przy ul. Wojska Polskiego wyprowadził się wydział ochrony środowiska, a z obiektu przy ul. 1 Maja – wydział edukacji. Ten ostatni znalazł się w przybudówce ratusza. Oznacza to w konsekwencji, że zamiast dotychczasowych czterech miejsc wszystkie sprawy można załatwić w dwóch. W Ratuszu przyjmuje jak dotychczas Urząd Stanu Cywilnego.

– To wszystko, a także przeprowadzone przez nas analizy ruchu mieszkańców, przyjęć, itp. pozwoliły ustalić, że dla wielu ludzi otwarcie urzędu o godz. 8.00 jest nieco za późne. Wiele osób zaczyna pracę o godz. 8.00, czy 9.00 i nie może wyjść przed godz. 16.00. Dla tych mieszkańców wygodniejsze byłyby nieco wcześniejsze otwarcie magistratu. Z kolei analizy pracy wydziałów wskazują, że w piątkowe popołudnie interesanci do urzędu zachodzą bardzo rzadko – tłumaczy prezydent miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group