Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6889
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Złoty Pociąg pod Wzgórzem Kościuszki!

Środa, 22 marca 2017, 8:15
Aktualizacja: Czwartek, 23 marca 2017, 16:09
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Złoty Pociąg pod Wzgórzem Kościuszki!
Fot. Użyczone
Z działań, mających na celu udostępnienie na cele turystyczne podziemi pod Wzgórzem Kościuszki w Jeleniej Górze, w 2016 roku firma Arado Fabryka Historii S.C. odbyła wiele konsultacji. – Strategiczne dla inwestycji były rozmowy z przedstawicielami firmy I.P.O. Studio Juliusz Ipohorski–Lenkiewicz, współpracującej z producentem programów telewizyjnych ATM Grupa S.A. – powiedział Krzysztof Wojtas z firmy Arado.

Jak informują dzierżawcy jeleniogórskich podziemi, rozmowy dotyczyły budowy w podziemnym obiekcie specjalistycznych stylizacji (np. dworzec kolejowy ze Złotym Pociągiem w skali rzeczywistej), rodem z największych produkcji filmowych, którymi firma na co dzień się zajmuje. Tematy były omawiane z punktu widzenia turystycznej przepustowości obiektu, konstrukcji poszczególnych stylizacji (w ujęciu gabarytowym), kwestii trwałości stylizacji oraz jej bezpieczeństwa. W wyniku rozmów powstał projekt kilku stref w ramach Time Gates, czyli koncepcji zagospodarowania obiektu na cele turystyczne. Jedną z wizualizacji prezentujemy w galerii do artykułu. Na podstawie wstępnych projektów poszczególnych stref, w ramach światów Time Gates, można było przewidzieć cechy instalacji elektrycznej w poszczególnych miejscach podziemnego obiektu. Każda strefa charakteryzuje się innymi wymaganiami technicznymi, dlatego to strefy determinują właściwości instalacji elektrycznej w całej części podziemnej trasy turystycznej.

Ponadto w roku 2016 odbyła się także kontrola sprawności urządzeń kominowych i podłączeń wentylacyjnych, w wyniku której stwierdzono, że w/w odpowiadają przepisom artykułu 62. Prawa Budowlanego z dnia 7 lipca 1994. Oznacza to, że dodatkowe prace, mające na celu poprawę cyrkulacji powietrza w podziemiach lub montaż dodatkowych urządzeń wentylacyjnych nie są konieczne. Prace nad udostępnieniem obiektu nie ograniczyły się wyłącznie opracowywania dokumentacji oraz pozyskiwania odpowiednich zgód, ale także do całkowitego usunięcia z podziemi pozostałości po dawnej dyskotece.

Obecnie podziemia pod Wzgórzem Kościuszki to już obiekt surowy, co umożliwia rozpoczęcie prac nad stylizacją podziemi do docelowego projektu Time Gates. - Z ogromną przyjemnością ogłaszamy również, że Arado Fabryka Historii S.C. wygrała także przetarg na zagospodarowanie schronu pod Placem Solnym we Wrocławiu. Docelowo w obiekcie powstanie Galeria Sztuki Filmowej MovieGate, która prezentowana będzie jako część jeleniogórskiego Time Gates, czyli atrakcji która powstanie w podziemiach pod Wzgórzem Kościuszki w Jeleniej Górze. Celem zabiegu jest zachęcenie turystów, którzy odwiedzą wrocławski schron, do przyjazdu także do Jeleniej Góry i zwiedzenia projektu Time Gates. Dodatkowo zostanie opracowana taka oferta cenowa we wszystkich obiektach turystycznych Arado, aby turystom opłacało zwiedzić wszystkie atrakcje firmy - także Time Gates. Realizacja inwestycji we Wrocławiu nie opóźnia udostępnienia na cele turystyczne podziemi w Jeleniej Górze. Obie inwestycje są realizowane niezależnie od siebie – dodaje K. Wojtas.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group