Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 5824
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Złoty Lew pięknieje z dnia na dzień

Poniedziałek, 19 listopada 2007, 14:26
Aktualizacja: 14:27
Autor: carioca
JELENIA GÓRA: Złoty Lew pięknieje z dnia na dzień
Fot. carioca
Trwają roboty elewacyjne na budynku niedoszłego hotelu, w którym powstaną mieszkania. Fasada obiektu będzie pistacjowo–biała z elementami pomalowanymi palonym brązem.

Wykorzystując ładną pogodę robotnicy malowali dziś pozostałą część frontowej ściany budynku, który jeszcze do niedawna nie nadawał blasku tej części śródmieścia. Teraz jest coraz ładniejszy. A niebawem wpisze się w krajobraz ulicy Kopernika nowymi kolorami elewacji.

Będzie też stanowił przeciwwagę dla brzydkich bloków, które szpecą zachodnią ścianę ulicy równoległej do staromiejskiego rynku. Te, mimo odświeżenia elewacji, są jednym z większych architektonicznych gniotów w stolicy Karkonoszy, a ich twórcy – związani z dawnym Miastoprojektem – ze wstydu powinni zapaść się pod ziemię, o ile jeszcze żyją.

W niedoszłym gmachu Złoty Lew miał być hotel, ale właściciel – po serii kłopotów – zmienił przeznaczenie budynku. Będzie to kamienica mieszkalna z handlowo–usługowym parterem. Po oddaniu budynku do użytku rozszerzy się także sama ulica Kopernika, bo przed wykańczanym obiektem jest spory plac, na razie ogrodzony.

To nie jedyne prace budowlane, jakie prowadzono w poniedziałek w Jeleniej Górze. Na pobliskim kościele pw. św. Erazma i Pankracego trwają roboty dachowe. Z kolei przy ulicy Wolności ekipy z wysięgnikiem obtłukiwały walący się tynk z ozdobnych secesyjnych szczytów kamienicy na rogu ulicy Szewskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group