Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 2287
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Złodzieje, którzy okradli dom dziecka zatrzymani

Środa, 18 września 2013, 8:42
Aktualizacja: Czwartek, 19 września 2013, 7:49
Autor: Angela
Jelenia Góra: Złodzieje, którzy okradli dom dziecka zatrzymani
Fot. Archiwum Jelonki.com
Policjanci ustalili złodziei, którzy w czerwcu br. okradli Dom Dziecka Dąbrówka w Jeleniej Górze z pokryw studzienek kanalizacyjnych, przęseł ogrodzeniowych i innych metalowych elementów o wartości kilku tysięcy złotych. Mężczyźni znali teren od byłych pracowników placówki.

W poniedziałek (16.09) zatrzymano 32-letniego Pawła S. z Jeleniej Góry oskarżonego o kradzież elementów tamy. Kilka dni wcześniej w ręce policji wpadł drugi z rabusiów.

- Okradanie dzieci z Domu Dziecka to najgorsza rzecz, którą można zrobić – mówiła w czerwcu tuż po kradzieży Katarzyna Lenard- Wyrobek, dyrektor Domu Dziecka „Dąbrówka” w Jeleniej Górze.

Po zatrzymaniu sprawców okazało się, że złodzieje nie byli przypadkowymi osobami.

- Jeden ze sprawców to syn byłego naszego pracownika, gospodarza terenu, który nie pracuje już u nas od lat – mówi Katarzyna Lenard- Wyrobek. – Drugi złodziej otrzymał informacje o tym, co i gdzie jest od człowieka, którego kiedyś przyjęłam do prac społeczno – użytecznych. Obaj wiedzieli kogo okradają i jakie zagrożenie powodują. To najbardziej boli - podkreślała.

- W naszej placówce liczy się każda złotówka, a około dwa tysiące złotych musiałam wydać na uzupełnienie pokryw studzienek kanalizacyjnych i szamb. Ogrodzenia jeszcze nie udało nam się naprawić, bo są to za duże koszty. Nie mamy też pieniędzy na naprawę tamy, która pompuje nam wodę do stawu. Cieszę się, że złodzieje zostali złapani i bardzo dziękuję policjantom, którzy potraktowali tę sprawę bardzo poważnie i wyjątkowo się w nią zaangażowali. Mam teraz nadzieję, że sprawa nie zostanie umorzona ze względu na niską szkodliwość czynu, a sprawcy nie pozostaną bezkarni, bo spowodowali poważne zagrożenie dla życia naszych dzieci. W najbliższym czasie będziemy musieli założyć monitoring, bo już na sąsiedniej działce ukradziono dwie betonowe pokrywy studzienek kanalizacyjnych – dodała dyrektor placówki.

Przypomnijmy. Złodzieje ukradli placówce metalowe elementy o wartości kilkunastu tysięcy złotych, w tym dziewiętnaście przęseł metalowego ogrodzenia, dziewięć pokryw do szamba oraz elementy tamy regulującej rzekę Czerwonka.

Za kradzież elementów tamy, o wartości ponad tysiąca złotych, odpowie zatrzymany w poniedziałek Paweł S. Za wszystkie pozostałe elementy - zatrzymany 11. września 36-latek z Jeleniej Góry, który ma też na swoim koncie włamanie do altany działkowej z inną kradzieżą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group