• Sobota, 19 października 2019
  • Godz. 17:30
  • Imieniny: Pawła, Piotra, Jana, Ziemowita
  • Czytających: 4857
  • Zalogowanych: 5
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Złodzieje, którzy okradli dom dziecka zatrzymani

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 18 września 2013, 8:42
Aktualizacja: Czwartek, 19 września 2013, 7:49
Autor: Angela
Fot. Archiwum Jelonki.com
Policjanci ustalili złodziei, którzy w czerwcu br. okradli Dom Dziecka Dąbrówka w Jeleniej Górze z pokryw studzienek kanalizacyjnych, przęseł ogrodzeniowych i innych metalowych elementów o wartości kilku tysięcy złotych. Mężczyźni znali teren od byłych pracowników placówki.

W poniedziałek (16.09) zatrzymano 32-letniego Pawła S. z Jeleniej Góry oskarżonego o kradzież elementów tamy. Kilka dni wcześniej w ręce policji wpadł drugi z rabusiów.

- Okradanie dzieci z Domu Dziecka to najgorsza rzecz, którą można zrobić – mówiła w czerwcu tuż po kradzieży Katarzyna Lenard- Wyrobek, dyrektor Domu Dziecka „Dąbrówka” w Jeleniej Górze.

Po zatrzymaniu sprawców okazało się, że złodzieje nie byli przypadkowymi osobami.

- Jeden ze sprawców to syn byłego naszego pracownika, gospodarza terenu, który nie pracuje już u nas od lat – mówi Katarzyna Lenard- Wyrobek. – Drugi złodziej otrzymał informacje o tym, co i gdzie jest od człowieka, którego kiedyś przyjęłam do prac społeczno – użytecznych. Obaj wiedzieli kogo okradają i jakie zagrożenie powodują. To najbardziej boli - podkreślała.

- W naszej placówce liczy się każda złotówka, a około dwa tysiące złotych musiałam wydać na uzupełnienie pokryw studzienek kanalizacyjnych i szamb. Ogrodzenia jeszcze nie udało nam się naprawić, bo są to za duże koszty. Nie mamy też pieniędzy na naprawę tamy, która pompuje nam wodę do stawu. Cieszę się, że złodzieje zostali złapani i bardzo dziękuję policjantom, którzy potraktowali tę sprawę bardzo poważnie i wyjątkowo się w nią zaangażowali. Mam teraz nadzieję, że sprawa nie zostanie umorzona ze względu na niską szkodliwość czynu, a sprawcy nie pozostaną bezkarni, bo spowodowali poważne zagrożenie dla życia naszych dzieci. W najbliższym czasie będziemy musieli założyć monitoring, bo już na sąsiedniej działce ukradziono dwie betonowe pokrywy studzienek kanalizacyjnych – dodała dyrektor placówki.

Przypomnijmy. Złodzieje ukradli placówce metalowe elementy o wartości kilkunastu tysięcy złotych, w tym dziewiętnaście przęseł metalowego ogrodzenia, dziewięć pokryw do szamba oraz elementy tamy regulującej rzekę Czerwonka.

Za kradzież elementów tamy, o wartości ponad tysiąca złotych, odpowie zatrzymany w poniedziałek Paweł S. Za wszystkie pozostałe elementy - zatrzymany 11. września 36-latek z Jeleniej Góry, który ma też na swoim koncie włamanie do altany działkowej z inną kradzieżą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~ 18-09-2013 8:59
Lapy na ratuszu z tv live obciac
CН.W.D.P. 18-09-2013 9:59
OTO KOLEJNY DOWÓD NA SZKODLIWOŚĆ WYZYSKIWANIA LUDZI DO PRAC SPOŁECZNO - UŻYTECZNYCH... CZŁOWIEK KAŻDY ZA SWĄ PRACĘ WINIEN BYĆ UCZCIWIE WYNAGRADZANY, A WTEDY WDZIĘCZNY JEST ZA FAKT, IŻ PRACOWAĆ DANE MU BYŁO, CZEGO, NIESTETY, SPOŁECZEŃSTWO NIE ROZUMI, BOWIEM SPOŁECZEŃSTWO JEST TO TWÓR Z GRUNTU ZŁY... I DOPÓKI SPOŁECZEŃSTWO ISTNIEĆ BĘDZIE, TO I ISTNIEĆ BĘDĄ ZACHOWANIA PATOLOGICZNE, JAKO IŻ TO WŁAŚNIE SPOŁECZEŃSTWO RODZI PATOLOGIĘ...
~pysio 18-09-2013 13:26
Niestety, żyjemy w społeczeństwie pełnym złodziei. Renomę złodziejskiego narodu mamy wyrobioną za granicą. Czy opinia jest zasłużona?
~urszula 18-09-2013 15:16
kara winna być uciążliwa i jak najmniej obciążająca nas podatników, bo często więzienie to "wypoczynek"
~Boss 18-09-2013 17:46
Czym oni się różnią od kacyków partyjnych i stada karierowiczów , przydupasów u ich boku którzy okradają nas na miliardy
~XXX 18-09-2013 18:34
a tera powinni pod nadzorem policji naprawić szkody
~Schengen 19-09-2013 0:41
CH.W.D.P. jesteś kolejnym .... ignorantem szukającym tanich rozwiązań i szkodliwej parasprawiedliwości . Kolejny raz tłumaczysz ZŁODZIEI twierdząc, że coś ich to złodziejstwa zmusiło. Idąc do pracy podpisujemy umowę. Składając podpis bierzemy na siebie zobowiązanie by wykonywać wskazane obowiązki. Możemy z niej zrezygnować czując się oszukanymi. Często bywamy oszukani. Owszem. Ale czy jest to powód do stania się złodziejem ? Internet pozwala na wypowiadanie się bezkręgosłupowym miernotom Twojego pokroju wic kolejne wyziewy paramoralnego belkotu pomine....
~dąbrówka 19-09-2013 1:43
gnidy i tyle , tylko przed karą chronią ich katolicy, i elita związkowców, twierdząc że to ludzie a ja uważam. że gnidy i należy je eliminować ze społeczeństwa!!!
~Do Dąbrówka 19-09-2013 6:35
Masz racje -łamał bym rece takim cieniasa, gdzie okradac dom dziecka,.... !!!
~boapl 19-09-2013 7:10
@dąbrówka & @Do Dąbrówka Jestem katolikiem i uważam że powinni pracować na rzecz okradzionego za darmo przez rok, a jak nie to powinni zapłacić zadośuczynienie w wysikości minimum dwukrotności szkód. Szczena opadła?
CН.W.D.P. 19-09-2013 9:13
~Schengen, ALEŚ ŻEŚ MI NAGADAŁ!! GŁUPIO, AŻ MIŁO, ŻEŚ MI NAGADAŁ!! DZIĘKI TAKIM UŻYTNIKOM ŚWIAT JEST TROCHĘ MNIEJ NUDNY ORAZ NAWET UŚMIECH SPŁYWA NA MĄ TWARZ Z SAMEGO RANA... DO TEGO WSZYSTKIEGO DOBREGO JESZCZE PORÓWNAĆ SIĘ DO TAKICH, JAK TY, MOGĘ, A WTEDY WIDZĘ, IŻ NIE JESTEM TAKI NAJGORSZY, A NAWET LEPSZY JESTEM W DZIEDZINIE PRAWIDŁOWEGO ROZUMOWANIA... DZIĘKI, ~Schengen!!
~przysciolka 16-10-2013 12:02
NIE DA SIE ZAPRZECZYC, ZE TEN MEZCZYZNA POPELNIL BLAD I ZE POWINIEN ODPOWIEDZIEC ZA SWOJ CZYN, ALE PANI DYREKTOR WYOLBRZYMIA CALA SPRAWE.ZASTANAWIAM SIE CZY SAMA JEST W PORZADKU, CZY JEST TAKA SWIETOBLIWA NA JAKA SIE KREUJE ? POD RZADAMI ÓWCZESNEJ PANI DYREKTOK DABROWKA FUNKCJONOWALA INACZEJ (LEPIEJ). A TERAZ...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group