Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 5400
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Złodzieje atakują elektroniczne konta bankowe

Wiadomości: Polska
Poniedziałek, 5 stycznia 2015, 9:44
Aktualizacja: 9:49
Autor: BZWBK
Fot. BZWBK
Bank BZ WBK informuje, że w ostatnim czasie pojawiła się kolejna wersja złośliwego oprogramowania, przez które złodzieje próbują kraść pieniądze z elektronicznych kont bankowych za pomocą smsKodu. – Jeżeli Państwa komputer zostanie zarażony tym wirusem, wówczas po poprawnym zalogowaniu się do usług elektronicznych BZ WBK24 może pojawić się prośba o podanie numeru telefonu oraz zainstalowanie aplikacji wysłanej na ten numer – informują przedstawiciele banku.

Celem złośliwej aplikacji jest przejęcie kontroli nad telefonem wykorzystywanym do potwierdzania transakcji. Wtedy złodzieje mogą przelać pieniądze z konta klienta banku np. na własne konto.

- Jeśli zostaną Państwo poproszeni o podanie swojego numeru telefonu w celu przesłania dodatkowego certyfikatu lub aplikacji na telefon, nie należy tego robić – ostrzegają przedstawiciele banku BZ WBK.

Z tego powodu przed wysłaniem przelewu należy sprawdzić czy numer rachunku odbiorcy w dyspozycji jest prawidłowy. Dla posiadaczy konta internetowego zalecane jest posiadanie aktualnego oprogramowania antywirusowego i regularne skanowanie komputera przy jego wykorzystaniu. Nieznane oprogramowanie zawsze może okazać się niebezpieczne. Dlatego nie warto ryzykować i nie należy go instalować. W przypadku otrzymania sms-a z linkiem do nieznanej aplikacji na telefon, bezpieczniej go od razu skasować.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~jezuita 5-01-2015 14:49
Nie wiem co za ofiara instalowała by wirusa na swój komputer czy telefon? Nigdy tego nie należy robić! Chyba, że ktoś jakiś tam nie zna zasad korzystania z tych rzeczy a mimo to korzysta: z poczty elektronicznej, pobiera wszystko co dostaje na swoją skrzynkę, otwiera wszystkie linki. Przepraszam bardzo, ale taki jakiś ktoś nie powinien używać tych rzeczy, albo się od samego początku nauczyć korzystać na kursie komputerowym. Ale, cóż! Takich "ktosiów" jest barrrdzo duuużo. Niestety
~do 14:49 5-01-2015 15:08
Uwierz mi są takie odporne na wiedzę postacie,że siądzie do kompa na pół godziny i tak namiesza i zawirusuje że nawet sprawny informatyk ma później problem z odkręceniem tego.Takich ludzi nie powinno sie nawet do kalkulatora dopus...ć a co dopiero bankowości online.
~Joko 5-01-2015 21:27
80% wszelkich problemów z komputerem siedzi przed monitorem, niestety.
~Asiunia 5-01-2015 21:34
A ja uważam,ze to bank powinien zapewnić bezpieczeństwo naszych pieniędzy.Bierze przecież od nas kasę za prowadzenie rachunku .Na przykład powinien zapewnić swoim klientom właściwy program antywirusowy.
rymcycymcy 6-01-2015 0:42
21:34 | ~Asiunia | ...zgadzam się z Asiunią :) ...zabezpieczenie antywirusowe jest łatwe w zastosowaniu i stosunkowo niedrogie ! ;)
~oko 6-01-2015 2:26
Asiunia nie licz na na bankowe antywirusy! Zabezpieczaj się sama, bo inaczej możesz sobiie unieruchomić konto nawet do trzech kwartałów (9 m-cy)...
~arnar 6-01-2015 9:46
mi zaje... 100 euro ale z western union z nl. mi ktos wyslal mam kod sms i potwierdzenie i u nas mowia nic nie ma niech wyjasnia ten z holandii co wyslal.. hehe i co taki szarak jak ja moze - udezyc glowa w sciane przy wyjsciu z zachodniego. . .
~ 6-01-2015 20:25
Ci, co tak biegle obsługują komputery, często nawet herbaty nie potrafią sobie zrobić. Też jest to problem

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group