Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 9937
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Złodzieje atakują elektroniczne konta bankowe

Poniedziałek, 5 stycznia 2015, 9:44
Aktualizacja: 9:49
Autor: BZWBK
Polska: Złodzieje atakują elektroniczne konta bankowe
Fot. BZWBK
Bank BZ WBK informuje, że w ostatnim czasie pojawiła się kolejna wersja złośliwego oprogramowania, przez które złodzieje próbują kraść pieniądze z elektronicznych kont bankowych za pomocą smsKodu. – Jeżeli Państwa komputer zostanie zarażony tym wirusem, wówczas po poprawnym zalogowaniu się do usług elektronicznych BZ WBK24 może pojawić się prośba o podanie numeru telefonu oraz zainstalowanie aplikacji wysłanej na ten numer – informują przedstawiciele banku.

Celem złośliwej aplikacji jest przejęcie kontroli nad telefonem wykorzystywanym do potwierdzania transakcji. Wtedy złodzieje mogą przelać pieniądze z konta klienta banku np. na własne konto.

- Jeśli zostaną Państwo poproszeni o podanie swojego numeru telefonu w celu przesłania dodatkowego certyfikatu lub aplikacji na telefon, nie należy tego robić – ostrzegają przedstawiciele banku BZ WBK.

Z tego powodu przed wysłaniem przelewu należy sprawdzić czy numer rachunku odbiorcy w dyspozycji jest prawidłowy. Dla posiadaczy konta internetowego zalecane jest posiadanie aktualnego oprogramowania antywirusowego i regularne skanowanie komputera przy jego wykorzystaniu. Nieznane oprogramowanie zawsze może okazać się niebezpieczne. Dlatego nie warto ryzykować i nie należy go instalować. W przypadku otrzymania sms-a z linkiem do nieznanej aplikacji na telefon, bezpieczniej go od razu skasować.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group