Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 14492
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Złodziej recydywista za kratkami

Piątek, 25 marca 2011, 9:03
Aktualizacja: 9:03
Autor: KMP
Policjanci z Cieplic zatrzymali 52–letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania podejrzanego o kradzieże. Kradł wszystko, co można sprzedać na złom lub odsprzedać innej osobie.

Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca w nocy z 1 na 2 stycznia br z klatki schodowej jednego z bloków ukradł rowerek dziecięcy o wartości 300 zł, który następnie sprzedał jeleniogórzance. W ten sam sposób w nocy z 21 na 22 marca ukradł z innego budynku wózek dziecięcy o wartości 800 zł. Mężczyzna został zatrzymany w drodze do jednego z jeleniogórskich punktów skupu złomu, gdy skradzionym wózkiem przewoził inne elementy metalowe.

Jak się później okazało, mężczyzna dopuścił się tych przestępstw w warunkach „recydywy”. Wcześniej karany był za podobne przestępstwa. Kradł rzeczy pozostawione bez opieki lub niewłaściwie zabezpieczone, które mógł sprzedać na złom lub odsprzedać innej osobie – informuje podinspektor Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za kradzieże grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Za popełnione przestępstwa został już tymczasowo aresztowany na dwa miesiące.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group