Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6184
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zlitowała się nad mężem katem

Wtorek, 26 lutego 2008, 14:45
Aktualizacja: 14:46
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Zlitowała się nad mężem katem
Fot. Archiwum
Poprosiła o łagodny wyrok dla swojego niedoszłego mordercy, który jest jej mężem! Tylko dlatego Stanisław J. posiedzi w więzieniu jedynie pięć lat. W lipcu ubiegłego roku usiłował zabić żonę siekierą, a wcześniej pastwił się nad nią przez rok. Wyrok zapadł wczoraj przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze.

Stanisław J., był na pozór przykładnym mężem i dobrym pracownikiem. Na pozór, ponieważ jak się okazało, w domu dla swojej żony był katem.
Od początku znajomości z Wandą S. znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie, szarpał za ubranie i włosy, wyzywał, poniżał, wyrzucał z mieszkania lub zamykał w nim.

Mimo to kobieta zdecydowała się wyjść za Stanisława J. za mąż. Sprawa katowania i znęcania się wyszła na jaw, kiedy w lipcu ubiegłego roku Stanisław J. co najmniej trzy razy uderzył kobietę w głowę ostrzem siekiery, po czym sam chciał się powiesić.

Sprawcę na moście zauważył przypadkowy przechodzień, który zawiadomił policję. Wówczas Stanisława J. przewieziono do aresztu i postawiono mu zarzut próby usiłowania zabójstwa.

Wczoraj zapadł wyrok w tej sprawie. Za swoje czyny sprawca odsiedzi teraz w więzieniu pięć lat. Jak się dowiedzieliśmy wyrok został nadzwyczajnie złagodzony na prośbę kobiety, którą Stanisław J. bez skrupułów chciał pozbawić życia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group