Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 8587
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Zjazd saniami rogatymi już w sobotę!

Środa, 15 lutego 2017, 15:59
Aktualizacja: Sobota, 18 lutego 2017, 15:13
Autor: A–W
Kowary: Zjazd saniami rogatymi już w sobotę!
Fot. Organizator
W Kowarach odbędzie się 18 lutego cykliczny zimowy „Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi”. Impreza ta odbędzie się już po raz czternasty. Mile widziane kolorowe stroje!

Zabawa, popularna w XIX wieku i początkowo przeznaczona wyłącznie dla zamożnych kuracjuszy i turystów z zasobnym portfelem, powróciła do Kowar w 2001 roku w wielkim stylu. Od tego czasu wszyscy lubiący ruch na świeżym powietrzu i szczyptę sportowej rywalizacji, mogą uczestniczyć w tej oryginalnej imprezie i poczuć radość towarzyszącą zimowym zjazdom.

Dwuosobowe załogi sań wystartują z punktu poniżej Sulickiego Rozdroża, by następnie zjechać leśnym duktem w dół w pobliże przepięknie położonego Hotelu **** „Jelenia Struga MEDICAL SPA” (Kowary, ul. Podgórze 55). Dojechanie do mety nie jest jednak dla zawodników końcem sportowych emocji. Muszą oni wziąć jeszcze udział w kolejnych, nie zawsze łatwych konkurencjach. Piłowanie pniaka, wiązanie stosu drewna, czy rzut śnieżką do dzwonka nie jest wcale tak banalne jak na pierwszy rzut oka może się wydawać. Trzeba tego najpierw spróbować. Dodatkowe punkty zdobyć można także za oryginalny strój. Liczymy na kreatywność oraz poczucie humoru zawodników.

Imprezie towarzyszą stroje z epoki, występy artystyczne i rozmaite konkursy zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Do pokonania uczestnicy mają przygotowaną trasę w dół leśnymi duktami aż do Kowar - Podgórza. Jak i w przeszłości, tak i teraz miłośnicy sań rogatych znajdą w Kowarach moc atrakcji i na pewno długo nie zapomną uczestnictwa w tej niezwykłej, jedynej w swoim rodzaju imprezie.

Impreza odbędzie się oczywiście w wypadku sprzyjających warunków śniegowych.

Formularz zapisów dwuosobowych załóg oraz regulamin imprezy „Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi” znajdziecie na stronie:
http://www.kowary.pl/pl/xiv-miedzynarodowy-zjazd-saniami-rogatymi
Odjazdy bezpłatnego busa dla widzów z parkingu przy Biedronce (Kowary, ul. Jagiellończyka) na miejsce

imprezy około godziny: 10:00, 11:00, 12:00 i 13:00. Powrót do centrum Kowar około godziny: 15:30, 16:00 i 16:30.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
805
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group