Wtorek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 6443
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zjazd samych gwiazd z MDK – video

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 17 czerwca 2009, 19:49
Aktualizacja: Czwartek, 18 czerwca 2009, 7:48
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Mocną mieszankę wielkich możliwości artystycznych przedstawili dziś na scenie sali przy ul. Bankowej kursanci Młodzieżowego Domu Kultury „Jelonek”. Były świetne piosenki, zaskakujące układy choreograficzne, dziecięcy teatrzyk i muzyka dawna. Mało kulturalnie zachowała się jedynie część publiczności.

– Koniec roku szkolnego to czas podsumowań i wyróżnienia najlepszych – mówiła Danuta Sitek, dyrektorka MDK na wstępie koncertu „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Na scenę gościnnego Jeleniogórskiego Centrum Kultury zaproszono wyróżniające się zespoły z MDK. Była też okazja do wręczenia dyplomów i drobnych upominków instruktorom oraz ich wychowankom.

Zabrzmiały klimaty piosenki aktorskiej, było dużo tańca w wykonaniu grup, które przygotowuje Grzegorz Gigiel („Flesz”, „Afera” i „No name”). Oklaskiwano etiudę teatrzyku dziecięcego „Literka” prowadzonego przez Krzysztofa Zwolińskiego. Zachwyciła też muzyka renesansu zagrana na dawnych instrumentach dętych przez kwartet, którym artystycznie opiekuje się Sylwia Raban. Najmocniejszym punktem koncertu był występ rewelacyjnej „Paki Buziaka”, zespołu od lat prowadzonego przez Wiesława Kowalewskiego. Świetne głosy, nowe aranżacje starych przebojów, scenografia i charakteryzacja: dziewczyny z „Paki” dały czadu. Jak zawsze.

Wyróżniono także grupy, które nie mogły pochwalić się osiągnięciami scenicznymi. Dyrektor D. Sitek wręczyła dyplomy i upominki najlepszym młodym plastykom oraz informatykom z pracowni MDK. Teraz przed uczniami wakacje, ale Młodzieżowy Dom Kultury wolnego nie ma, bo już od przyszłego poniedziałku zaczynają się tam półkolonie.

Niestety, nie obyło się bez zgrzytów. Część publiczności, zwłaszcza ta w wieku cielęcym, zachowywała się co najmniej niekulturalnie. Głośne rozmowy, rechoty, dźwięki telefonów komórkowych. Danuta Sitek musiała kilku najbardziej „aktywnych inaczej” słuchaczy wyprosić z sali. Niewiele też pomagały prośby o kulturalne zachowanie.

Obejrzyj video!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~bea 17-06-2009 20:05
Tancerze byli wspaniali, pozostali młodzi artyści również, brawa dla wszystkich!!!!!
~luka 17-06-2009 21:13
Tak, wielkie brawa dla wszystkich uczestników, szczególnie dla wokalistów p. Kryńskiej. Dziewczyny mają świetny głos i są rewelacyjnie przygotowany. Tancerze też dali świetny show. Szkoda tylko, że większość zaproszonych przez tancerzy znajomych to hołota, która kompletnie nie potrafi się zachować. W przyszłym roku proponuję zamknąć szlabanem drzwi dla tak "obytej i kulturalnej" publiczności
~.iga 17-06-2009 21:24
najlepsze była 1 wokalistka, takiego głosu w życiu nie słyszałam przecudnie....
Cień 17-06-2009 21:30
Masaż Dla Kosmitek ;-)
~remigiusz rychlewski 18-06-2009 0:09
Krzysztof Zwoliński. To musi być nadzwyczajny człowiek. Brawo.
~~lol 18-06-2009 10:48
Tak "Najmocniejszym punktem koncertu był występ rewelacyjnej „Paki Buziaka”, zespołu od lat prowadzonego przez Wiesława Kowalewskiego. Świetne głosy, nowe aranżacje starych przebojów, scenografia i charakteryzacja: dziewczyny z „Paki” dały czadu. Jak zawsze." szkoda tylko, że repertuar z lat ubiegłych, a wspomniana aranżacja przypomina muzykę dyskotekową zeszłej dekady. Żenada
~~muzyk 18-06-2009 10:55
Tak, zgadzam się ten sam repertuar słyszałem już w zeszłym roku i latach ubiegłych. A w porównaniu do dziewczyn z drugiej pracowni wokalnej Paka Buziaka przypomina Koło Gospodyń Wiejskich. Pozdrowienia dla pozostałych uczestników i wielkie brawa dla Instruktorów
~jhkh 21-06-2009 9:41
Koncert piekny! a najbardziej podobały mi sie wokalistki od Pani Kryńskiej.Słyszałem wile osób przez nią przygotowywanych ,i zawsze na wysokim poziomie!Pracownie taneczne Pana Gigla -wspaniałe, pozdrawiam i czekam na następne wystepy.
~Magda 25-06-2009 15:45
Mi się najbardziej podobała pierwsza wokalistka:) Głos i przy tym widać było, że czuła albo przynajmniej dobrze udawała, ze czuła co śpiewa :)
~Danio 5-07-2009 11:58
Najbardziej podobał mi się występ ,,Paaki Buziaka,, dziewczyny są super, zawsze mają dopięte na ostatni szczebel. Wspomniana koleeżanka, która występowała jako pierwsszaa. Kochanii co ona zdziała tym głosikiemm..żenada! Jeszcze jedno co do ,,muzyki dyskotekowej P.B,, Zapewne same tego nie układają, gdyby MDK miał chociaż troszke fundyszy na ,,dopieszczenie,, pracowni muzycznej było by o wiele lepiej.. Dziewczyny nie mają zapewne podkładów z internetu.. jak pozostali. ;] Pozdrawiam serdecznie. D.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group