Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 5386
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zjazd samych gwiazd z MDK – video

Środa, 17 czerwca 2009, 19:49
Aktualizacja: Czwartek, 18 czerwca 2009, 7:48
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Zjazd samych gwiazd z MDK – video
Fot. TEJO
Mocną mieszankę wielkich możliwości artystycznych przedstawili dziś na scenie sali przy ul. Bankowej kursanci Młodzieżowego Domu Kultury „Jelonek”. Były świetne piosenki, zaskakujące układy choreograficzne, dziecięcy teatrzyk i muzyka dawna. Mało kulturalnie zachowała się jedynie część publiczności.

– Koniec roku szkolnego to czas podsumowań i wyróżnienia najlepszych – mówiła Danuta Sitek, dyrektorka MDK na wstępie koncertu „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Na scenę gościnnego Jeleniogórskiego Centrum Kultury zaproszono wyróżniające się zespoły z MDK. Była też okazja do wręczenia dyplomów i drobnych upominków instruktorom oraz ich wychowankom.

Zabrzmiały klimaty piosenki aktorskiej, było dużo tańca w wykonaniu grup, które przygotowuje Grzegorz Gigiel („Flesz”, „Afera” i „No name”). Oklaskiwano etiudę teatrzyku dziecięcego „Literka” prowadzonego przez Krzysztofa Zwolińskiego. Zachwyciła też muzyka renesansu zagrana na dawnych instrumentach dętych przez kwartet, którym artystycznie opiekuje się Sylwia Raban. Najmocniejszym punktem koncertu był występ rewelacyjnej „Paki Buziaka”, zespołu od lat prowadzonego przez Wiesława Kowalewskiego. Świetne głosy, nowe aranżacje starych przebojów, scenografia i charakteryzacja: dziewczyny z „Paki” dały czadu. Jak zawsze.

Wyróżniono także grupy, które nie mogły pochwalić się osiągnięciami scenicznymi. Dyrektor D. Sitek wręczyła dyplomy i upominki najlepszym młodym plastykom oraz informatykom z pracowni MDK. Teraz przed uczniami wakacje, ale Młodzieżowy Dom Kultury wolnego nie ma, bo już od przyszłego poniedziałku zaczynają się tam półkolonie.

Niestety, nie obyło się bez zgrzytów. Część publiczności, zwłaszcza ta w wieku cielęcym, zachowywała się co najmniej niekulturalnie. Głośne rozmowy, rechoty, dźwięki telefonów komórkowych. Danuta Sitek musiała kilku najbardziej „aktywnych inaczej” słuchaczy wyprosić z sali. Niewiele też pomagały prośby o kulturalne zachowanie.

Obejrzyj video!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group