Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 4644
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Zjazd radnych seniorów

Niedziela, 18 listopada 2018, 6:34
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 listopada 2018, 6:11
Autor: WAC
Podgórzyn: Zjazd radnych seniorów
Fot. użyczone/UG Podgórzyn
Z inicjatywy Ogólnopolskiego Porozumienia o Współpracy Rad Seniorów, przy współpracy Rady Seniorów Gminy Podgórzyn, odbyła się kilkudniowa konferencja pt. "Rady Seniorów–model i rzeczywistość". W spotkaniu brali udział radni seniorzy z Dolnego Śląska i innych części Polski.

Debatę prowadzili eksperci z WRZOS - Wspólnoty Roboczej Związków Organizacji Socjalnych. W spotkaniu uczestniczyli dolnośląscy seniorzy m.in.: z Gromadki, Bolesławca, Kątów Wrocławskich, Szklarskiej Poręby, Kowar, Janowic Wielkich, Jeleniej Góry i Podgórzyna. Ponadto do gminy Podgórzyn przyjechali przedstawiciele seniorów z Krakowa, Chorzowa, Bytomia i  Częstochowy. W spotkaniu  uczestniczyła też Dorota Goetz, prezes LGD Ducha Gór. Zajęcia odbywały się w Schronisku Młodzieżowym w Staniszowie.

- Owocne obrady pozwoliły mam wypracować kilka istotnych wniosków, które pomogą nam, seniorom zawalczyć o nasze prawa - mówi przewodniczący Gminnej Rady Seniorów w Podgórzynie Czesław Ratajski. - Jesteśmy przekonani, że działając wspólnie w ramach Ogólnopolskiego Porozumienia o Współpracy Rad Seniorów, potrafimy się dogadać z wszystkimi organizacjami senioralnymi działającymi w gminach, powiatach, województwach i w kraju.

Twoja reakcja na artykuł?

9
64%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group