Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7091
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zjazd absolwentów UE

Sobota, 26 września 2009, 14:06
Aktualizacja: 16:21
Autor: Mar
Jelenia Góra: Zjazd absolwentów UE
Fot. Mar
Trzystu dawnych studentów zamiejscowego oddziału Akademii Ekonomicznej w Jeleniej Górze, dzisiaj Uniwersytetu Ekonomicznego, spotkało się dzisiaj w południe na dwudniowym zjeździe. Wszystkich pomieściła nowa aula, po raz pierwszy wykorzystana, mieszcząca się w budynku Uniwersytetu przy ulicy Kochanowskiego.

- Po raz szósty zorganizowaliśmy takie spotkanie – wyjaśnia prorektor do spraw studentów stacjonarnych i organizator zjazdu, Zygmunt Bobowski – organizujemy je regularnie co pięć lat od roku 1984, a tegoroczne jednocześnie z okazji 40 lecia naszego wydziału. Naszą uczelnię ukończyło około 10 tysięcy absolwentów. Dzisiaj zjawiło się 300 i więcej nie moglibyśmy przyjąć bo tyle zmieści sala balowa w hotelu Las, gdzie spędzimy większość czasu. Spora grupa uczestników przyjeżdża regularnie co pięć lat, ale na każdy zjazd przyjeżdża też wielu, którzy wyjechali daleko, lub niedawno dowiedzieli się o tych spotkaniach i czasami spotykają się pierwszy raz po 20 czy 30 latach.

Uczestnicy wysłuchali przemówień swoich dawnych nauczycieli i kolegów z uczelnianej ławy. Zebrani wysłuchali prorektora Andrzeja Gospodarowicza, prodziekan Maję Jedlińską w dowcipnych wspomnieniach z czasów studiów. Krótko przemówił prezydent Jeleniej Góry i wykładowca UE Marek Obrębalski.

Po części oficjalnej podczas krótkiej uroczystości nowej auli nadano imię założyciela jeleniogórskiej uczelni, Wojciecha Wasiaka. Tablicę odsłoniła wdowa po nestorze.

- Studia zacząłem w roku 1971 jeszcze na 1 Maja i w czasie studiów przenieśliśmy się na Nowowiejską – wspominał absolwent z roku 1975, prezes stowarzyszenia księgowych w Jeleniej Górze, Janusz Turakiewicz – dla mnie było to życiowe przejście z małego miasteczka na Mazurach do sporo większego miasta. Byliśmy bardzo aktywni turystycznie, a poziom nauki był wyższy niż we Wrocławiu.

Do jutra uczetsnicy zjazdu bawić się będą w hotelu Las. Do ostatniej chwili w uczelni pojawiali się nowi chętni dla których wyszukiwano ostatnie wolne miejsca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group