Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 8430
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ziółka wódką zakrapiane

Czwartek, 15 kwietnia 2010, 8:29
Aktualizacja: 8:30
Autor: TEJO
Trzynaście donic z zielem konopi oraz 384 butelki alkoholu bez znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci w domu 54–latka z gminy Mysłakowice.

13 kwietnia okazał się pechową datą dla sprawcy, którego w tym dniu odwiedzili policjanci. Wcześniej otrzymali informację, że mężczyzna miał prowadzić w mieszkaniu plantację roślin, z których można pozyskać substancje odurzające.

– W trakcie przeszukania funkcjonariusze w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu wyposażonym w urządzenia umożliwiające uprawę znaleźli 13 donic z krzakami konopi indyjskiej w wysokości od 25 do 50 cm. Pomieszczenie to mogło pomieścić kilkadziesiąt donic z krzakami konopi.
Ponadto w pomieszczeniu na piętrze , w schowku funkcjonariusze znaleźli alkohol bez skarbowych znaków akcyzy – informuje podisnp. Edyta Bagrowska z policji.

Było to 348 butelek wódki o pojemności 0,7. Policjanci ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonego alkoholu oraz sprawdzają czy mężczyzna nie zajmował się dystrybucją nielegalnego alkoholu.

Sprawca został zatrzymany w policyjnym areszcie. Odpowie za uprawę konopi indyjskich oraz posiadanie alkoholu bez skarbowych znaków akcyzy, za co grozić mu może kara nawet do trzech lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group