Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 9192
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zinwentaryzują szlaki dla niepełnosprawnych

Środa, 16 lutego 2022, 7:40
Autor: WAC
Region: Zinwentaryzują szlaki dla niepełnosprawnych
Fot. Fundacja Ładne Historie/Bartek Barczyk
Dzięki nowemu projektowi Fundacji Ładne Historie „Po)łączą nas góry!” zostanie przeprowadzona inwentaryzacja tras turystycznych w Sudetach pod kątem ich dostępności dla osób niepełnosprawnych.

Fundacja Ładne Historie znana jest przede wszystkim z organizacji górskich wycieczek, w których dzięki pomocy wolontariuszy oraz zastosowaniu specjalistycznych wózków biorą udział osoby w dysfunkcjami narządów ruchu. Od początku trwania projektu „Łącza nas góry”, czyli od 2019 roku, zorganizowano łącznie 36 wycieczek w różne pasma górskie w regionie, w których udział wzięło ponad 150 osób z niepełnosprawnościami i ponad 200 wolontariuszek i wolontariuszy. Wśród tych ostatnich nie brakuje fizjoterapeutów, przewodników górskich oraz psychologów.

Ruszający w tym roku projekt „Po)łączą nas góry!” to kolejny krok w działaniach Fundacji na rzecz dostępności turystyki górskiej dla osób z niepełnosprawnościami, co istotne – rozpatrywanej jednocześnie w kontekście wdrażania nowych form opieki wytchnieniowej.

Będące uczestnikami projektu osoby z niepełnosprawnościami zostaną zatrudnione przy inwentaryzacji sudeckich tras, będą również odbywać praktyki przy obsłudze administracyjnej i promocyjnej projektu – mówi Maria Zięba z Fundacji Ładne Historie. - Efektem ich prac będzie strona internetowa, dzięki której opracowane podczas projektu trasy górskie wraz z dokumentacją zdjęciową i wskazówkami będą łatwo dostępne dla osób niepełnosprawnych, które samodzielnie chcą korzystać z turystyki górskiej. Strona ta ma stanowić pomoc przy planowaniu wycieczek i być źródłem informacji co dostępności danej trasy dla osób z różnymi niepełnosprawnościami.

Wszyscy uczestnicy projektu oraz wolontariusze otrzymają wsparcie kompetencyjne w postaci bezpłatnych szkoleń, przygotowujących do zadań w projekcie, a osoby z niepełnosprawnościami, rodzice i opiekunki/opiekunowie zostaną dodatkowo objęci opieką mentorską i będą mieć możliwości indywidualnej pracy z trenerami. Projekt uzupełnią działania sieciujące podmioty związane z turystyką społeczną i opieką wytchnieniową z całej Polski – będzie to pierwsza taka sieć, łącząca w celowy sposób podmioty działające w obu tych obszarach.

Twoja reakcja na artykuł?

12
92%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
257
Nigdy
20%
Rzadko
42%
Czasami
24%
Często
14%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group