Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 8551
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JEOLENIA GÓRA: Zimowisko o kraju wschodzącego słońca

Czwartek, 11 lutego 2010, 14:10
Aktualizacja: 15:15
Autor: TEJO
JEOLENIA GÓRA: Zimowisko o kraju wschodzącego słońca
Fot. TEJO
Znany wielu jeleniogórzanom globtroter, przewodnik i tłumacz Stanisław Dąbrowski uraczył dziś swoją gawędą najmłodszych jeleniogórzan, którzy ostatnie dni ferii zimowych spędzają w Książnicy Karkonoskiej.

Na finał pobytu przewidziano zajęcia dotyczące sztuki czerpania papieru i tzw. papieroplastyki, czyli wykonywania papierowych figurek i rzeźb wg japońskiej tradycji origami. Zanim jednak przystąpiono do tego punktu programu, dziewczęta i chłopcy, którzy uczestniczą w projekcie „W karnawale dzieci bawią się wspaniale” wysłuchali barwnej opowieści Stanisława Dąbrowskiego.

Ten elokwentny jeleniogórzanin jest chyba jedynym mieszkańcem miasta, który odwiedził niemal wszystkie zakątki świata. Swoimi gawędami wzbudza zachwyt każdego słuchacza. Nie inaczej było dziś. Młodzi ludzie byli zauroczeni prezentacją pana Stanisława. I choć trwała ona ponad godzinę, nikt się nie nudził, a nawet słychać było głosy proszące o jeszcze.

Stanisław Dąbrowski z właściwym sobie poczuciem humoru opowiedział o Japonii, kraju wschodzącego słońca lub kwitnącej wiśni – jak się go popularnie określa. Przypomniał mało znany epizod sprzed około 25 lat, kiedy to w Jeleniej Górze na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ulicznych gościł japoński zespół. Pan Stanisław pilotował grupę i dotarł z nią aż do Warszawy, gdzie pokazała ich TVP w jednym z programów Tadeusza Sznuka.

Podróżnik przedstawił dzieciom Japonię w pigułce. Młodzi słuchacze dowiedzieli się o panujących tam zwyczajach, poznali najważniejsze zabytki i miejsca, a także zostali zachęceni do nauki języka angielskiego. – Dzięki temu będziecie mogli sprawnie poruszać się po wielu krajach świata, co dziś jest przecież możliwe dla każdego – powiedział prelegent.

Było to ostanie spotkanie projektu realizowanego przez Książnicę Karkonoską, dzięki któremu dzieci zabiorą do szkolnej ławki mnóstwo ciekawych wiadomości i wspomnień.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group