Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 8959
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Zima znaczy radość i szał

Poniedziałek, 18 stycznia 2010, 8:36
Aktualizacja: 8:37
Autor: Karolina
SZKLARSKA PORĘBA: Zima znaczy radość i szał
Fot. Karolina
Wczoraj zakończyła się trzydniowa impreza sportowo–rozrywkowa „alleZIMA”. Przy dolnej stacji wjazdu na Szrenicę odbyło się grono zabaw i konkursów. Prowadzący zachęcali publiczność do zimowego szaleństwa. Na stoku SkiArena „Szrenica” można było dostrzec kamery stacji TVN i TVN24. Zarówno dzieci, jak i dorośli nie mogli narzekać na brak atrakcji podczas minionego weekendu w Szklarskiej Porębie.

Każdego dnia od 9.00 rano ruszało miasteczko „alleZIMA”. Pogoda dopisywała, świeciło słońce i nie było zbyt dużego mrozu. Dwaj prowadzący opowiadali dowcipy, ale przede wszystkim zachęcali publiczność do wzięcia udziału w konkursach. Na pierwszy ogień poszły dzieci, dla których przygotowano niezwykłe zabawy. Nie zabrakło przechodzenia przez linę albo rzucania kulami po śniegu. Nagrodami były zimowe gadżety od firmy Allegro. Dorośli mieli już trudniejsze zadania, na przykład taniec tyłem pod coraz niżej zawieszoną tyczką. Dużo śmiechu było podczas konkursu ze skakanką, z którą nie wszyscy sobie poradzili.

Prawdziwe sportowe emocje oraz rywalizacja dały się odczuć w czasie codziennie rozgrywanego slalomu narciarskiego. Kobiety, mężczyźni oraz zawodnicy, zjeżdżających na nartach albo snowboardzie startowali w osobnych grupach. Ci najlepsi pokonywali wyznaczoną trasę już w kilkanaście sekund. Trzy pierwsze miejsca w każdej z kategorii zostały nagrodzone cennymi upominkami od organizatorów. Przed zawodami odbywała się narciarska rozgrzewka, czyli SkiAerobic.

Oprócz sceny w miasteczku rozstawiono jeszcze kilka namiotów. Goście i mieszkańcy Szklarskiej Poręby mieli okazję do zabawienia się w wirtualnego gitarzystę albo perkusistę, a kto nie przyjechał z własnymi nartami mógł bezpłatnie przetestować najnowsze modele znanych marek. Dodatkową atrakcją była kawiarenka, w której serwowano pyszną czekoladę na gorąco oraz herbatę z sokiem malinowym.

Można tam było odpocząć na kanapach i pooglądać telewizję. Dla zwolenników świeżego powietrza i zimowego słońca rozłożono przed namiotem kilkanaście leżaków. – Bardzo nam się tu podoba, dzieci biorą udział w zabawach, a my możemy wygodnie się rozsiąść i odpocząć po jeździe na nartach – opowiadają turyści z Wrocławia. Organizatorzy przewidzieli także czas relaksu, ze spokojną muzyką w tle.

Najwięcej widzów pod scenę przyciągnęły pokazy tańca, wykonane przez uczestników programu „You Can Dance – Po Prostu Tańcz”. W ramach imprezy „alleZIMA” do Szklarskiej Poręby przyjechali reprezentanci kolejnych edycji: Anna Bosak, Adrianna Kawecka, Marcin Mroziński oraz Michał Pawłowski. Tancerze zaprezentowali się w kilku różnych stylach i zachęcali publiczność do wspólnej zabawy.

Tak wyglądała dzienna część zimowego miasteczka, która kończyła się każdego dnia o godz. 16.00. Kolejne atrakcje czekały na gości i mieszkańców miasta w wieczornym namiocie, gdzie odbyła się piątkowa oraz sobotnia impreza. Następne turystyczne miejscowości z niecierpliwością czekają na przyjęcie organizatorów zimowego szaleństwa. Najbliższe przystanki stacji TVN i Allegro to Stronie Śląskie oraz Szczyrk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1009
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group