Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6332
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zima trzyma – trudne warunki na drogach

Wtorek, 13 listopada 2007, 9:19
Aktualizacja: 16:07
Autor: carioca
Jelenia Góra: Zima trzyma – trudne warunki na drogach
Fot. carioca
Kolizja autobusu MZK z busem w Zachełmiu. Droga do podgórskiego kurortu przypomina szklankę. Zalega tam śnieg, jest bardzo ślisko. Policja apeluje do kierowców o ostrożność.

Mieszkańcy Jeleniej Góry nie zdają sobie często sprawy, że w podgórskich miejscowościach nie tylko na drogach panuje prawdziwa zima. W mieście śnieg szybko topnieje. Drogi są czarne. W górach odwrotnie.

Śliska nawierzchnia była najpewniej przyczyną kolizji drogowej, do której doszło w Zachełmiu przy ośrodku Olimpia. Zderzył się tam autobus komunikacji miejskiej z mikrobusem. Na miejscu jest policja.

W poniedziałek, kiedy w stolicy Karkonoszy mżyło, w górach ostro padał śnieg. Droga ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa Zdroju wyglądała wprawdzie przepięknie, ale była trudno przejezdna.
Tak ma być również we wtorek i przez najbliższe dni.

Tymczasem wielu posiadaczy samochodów nie wymieniło jeszcze opon letnich na zimowe. Policja do końca miesiąca prowadzi akcję pod hasłem: łyse opony to śmierć. W jej trakcie kierowcy są napominani i proszeni o wymianę ogumienia dla dobra ich oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group