Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 2664
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Zima silniejsza od gondoli

Środa, 26 grudnia 2007, 7:50
Aktualizacja: 7:51
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Zima silniejsza od gondoli
Fot. Krzysztof Pik
Gdyby wszystko poszło zgodnie z planem, w Boże Narodzenie jeleniogórzanie mogliby pojechać na wycieczkę do Świaradowa Zdroju, aby przejechać się na Izerski Stóg koleją gondolową. Na tę przyjemność trzeba będzie jednak jeszcze poczekać.

Już informowaliśmy, że kolej gondolowa – najnowocześniejsza tego typu na Dolnym Śląsku – zostanie otwarta z poślizgiem. Najwcześniej w lutym. Oficjalnie powodem opóźnienia są trudne warunki atmosferyczne, które spowalniają tempo prac.

Co się dzieje na placu budowy? Można to zobaczyć wybierając się na świąteczny spacer do Świeradowa Zdroju i wejść na Izerski Stóg. Za kilkadziesiąt dni wjedziemy tam – zgodnie z obietnicami inwestora – klimatyzowanymi wagonikami.

– Usytuowanie wręcz wymarzonym miejscu dla narciarzy. Dobry dojazd od strony Zgorzelca i Jeleniej Góry. Dolna stacja wyciągu zlokalizowana pomiędzy Czerniawą a Świeradowem umożliwia dojazd z dwóch stron. Z wyciągu skorzystają też Czesi, bo stąd dwa kroki do Liberca – napisał do nas Krzysztof Pik, który wybrał się na taki spacer.

W porównaniu z przedpotopowymi wyciągami w Szklarskiej Porębie czy w Karpaczu gondola będzie prawdziwym cackiem. – Najważniejszy jest obszerny parking w sąsiedztwie wyciągu, gdzie można swobodnie zaparkować swój samochód – dodaje pan Krzysztof. Odległość do wyciągu z Jeleniej Góry dobrze utrzymaną drogą międzynarodową to zaledwie 35 km ,czyli pół godziny jazdy.

Nartostrada na całej długości będzie dośnieżana i oświetlona lampami halogenowymi. Można tylko żałować, że nie udało się gondoli uruchomić przed świętami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group