Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8666
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zima ciśnie: szukaj ciepła na basenie

Czwartek, 19 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 0:05
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Zima ciśnie: szukaj ciepła na basenie
Fot. tejo
Fala siarczystych mrozów dochodzących do minus 30 stopni, która już w nocy z czwartku na piątek ma objąć województwa na północnym wschodzie Polski, na razie do Jeleniogórskiego nie dojdzie. Ale temperatury znacznie spadną.

W tym roku zima trzyma i to uparcie. Mrozy, choć nie tak silne jak na Suwalszczyźnie, mają dojść do naszego regionu na początku przyszłego tygodnia. Według prognoz temperatura nocą może spadać do około 20 stopni Celsjusza poniżej zera. W dzień także będzie mroźno.

Spółka „Wodnik” przypomina o odpowiednim zabezpieczeniu rur wodociągowych w nieogrzewanych pomieszczeniach. Gazownicy uprzedzają, że w przypadku bardzo niskich temperatur, ciśnienie gazu może zostać obniżone.

Mieszkańcy zapomnieli już chyba o zimnych styczniach. Rok temu o tej porze roku termometry wskazywały ponad dziesięć stopni Celsjusza w plusie.
Rekord ciepła zimą w naszym regionie zanotowano w styczniu roku 1991. Wówczas panowała prawdziwie wiosenna aura: 17 stopni powyżej zera. Podobnie ciepły był także luty 2002 roku.

Ostatnio duże mrozy synoptycy zanotowali w roku 2000 i 2001, choć wówczas ochłodzenie trwało kilka dni, po których następowała odwilż.

Jeśli wierzyć prognostykom, mrozy w styczniu wróżą gorące, choć wilgotne lato. Jak będzie, zobaczymy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
483
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group