Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7771
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zielona Flaga dla Mechanika już po raz trzeci!

Środa, 28 listopada 2012, 8:54
Aktualizacja: 8:57
Autor: Lilianna Lucerska
– Wielkim sukcesem naszej szkoły jest przyznanie nam po raz trzeci Międzynarodowego Certyfikatu Zielona Flaga w ramach Programu Szkoły dla Ekorozwoju, realizowanego przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska. Szkoły z całej Polski, które angażują się w działania na rzecz ochrony środowiska mogą ubiegać się o to prestiżowe wyróżnienie włączające je do międzynarodowego grona certyfikowanych szkół. Cieszymy się, że znaleźliśmy się w tym międzynarodowym gronie napisała do nas nauczycielka tej szkoły Lilianna Lucerska.

Regionalna ceremonia wręczenia Certyfikatu odbyła się 22 listopada br. we Wrocławiu Certyfikaty są przyznawane szkołom na rok szkolny i mają zachęcać do ciągłego doskonalenia i rozwoju inicjatyw ekologicznych w szkołach i odnawiania certyfikatu. - Jesteśmy jedyną szkołą ponadgimnazjalną w Jeleniej Górze, która posiada taki certyfikat a jedną z niewielu w Polsce, która otrzymała go po raz trzeci - informuje Lilianna Lucerska.

Korzyści dla szkół  związane z posiadaniem Certyfikatu Zielonej Flagi:
Szkoły, które otrzymują Certyfikat Zielonej Flagi mogą posługiwać się logiem Zielonej Flagi we wszystkich swoich materiałach informacyjnych i promocyjnych.
Każda szkoła, która pomyślnie przejdzie proces certyfikacji otrzymuje dyplom i Zieloną Flagę oraz nagrodę rzeczową (np. wielofunkcyjny, multimedialny).
Informacje o certyfikowanych szkołach są przekazywane mediom, władzom regionalnym i lokalnym.
Każda szkoła legitymująca się certyfikatem Zielonej Flagi jest promowana w ramach Programu Szkoły dla Ekorozwoju oraz innych programów realizowanych przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska.

Certyfikat Zielona Flaga jest najwyższym międzynarodowym wyróżnieniem, przyznawanym szkołom najbardziej zaangażowanym w promocję postaw proekologicznych i jast nadawany szkołom na całym świecie w ramach Programu Eco – Schools. Program Eco-Schools realizowany jest od 1994 roku, jak na razie uczestniczy w nim ok. 15.000 szkół w 51 krajów Europy a także Afryki, Ameryki Płd., Azji i Oceanii. Do tej pory prawie 4.500 szkół uzyskało wyróżnienie - Zieloną Flagę.

Eco-Schools jest programem, opartym na Systemach Zarządzania Środowiskowego (EMAS, ISO 14001) polegającym na podnoszeniu świadomości ekologicznej młodzieży szkolnej poprzez działania na rzecz efektywnego wykorzystania energii i surowców oraz zrównoważonej gospodarki odpadami (w tym recyklingu) w szkołach i ich otoczeniu. Rolę koordynatora krajowego na Polskę pełni Fundacja Partnerstwo dla Środowiska, która jest jako jedyna uprawniona do nadawania certyfikatu Zielonej Flagi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group