Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 5950
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Zielniki na finał

Niedziela, 8 września 2019, 9:07
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 września 2019, 13:19
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Zielniki na finał
Fot. użyczone
Dzieci ze świetlicy wiejskiej „Rudawy” w Janowicach Wielkich uczestniczące w projekcie „W lesie i na łące czyli spotkania z sudecką przyrodą” przygotowały na ostatnich spotkaniach projektowych zielnik i otrzymały prezenty za aktywny udział w zajęciach.

Przez całe wakacje młodzi janowiczanie poznawali otaczającą ich przyrodę. Uczestnicy projektu dostali przewodniki po świecie roślin i zwierząt, których używali na wycieczkach w teren - do lasu i na łąki. Odbyło się też kilka warsztatów w Dolnośląskim Zespole Parków Krajobrazowych. Wszystko po to, aby w praktyce uczyć się rozpoznawania roślin.

Okazało się, że nie jest to działanie na trzy miesiące, ponieważ dzieci mają niewielką wiedzę praktyczną i trzeba im ją systematycznie przybliżać - mówi Krystyna Pisarska, prowadząca świetlicę w Janowicach Wielkich. - Na szczęście dzieci lubią wycieczki, nie będzie więc problemu z kontynuacją projektowego pomysłu. Mamy już plany na kolejne działania. Część z nich można zrobić bez kosztów, choć nie ukrywamy, że dotacja z programu Dolnośląskie Małe Granty bardzo ułatwiła i uatrakcyjniła realizację pomysłu. Dzięki dofinansowaniu mogliśmy m.in. opłacić wszystkie przejazdy, zapewnić dzieciom poczęstunek, kupić bilety wstępu do muzeum, zaopatrzyć się w materiały warsztatowe, a na zakończenie projektu wręczyć uczestnikom upominki. Będziemy dokładać starań, aby otrzymać dofinansowanie na dalszy ciąg projektu.

Projekt pn. „W lesie i na łące czyli spotkania z sudecką przyrodą” został dofinansowany w ramach programu Dolnośląskie Małe Granty z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
698
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group