Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 4449
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zgubiła ją fałszywka

Piątek, 2 października 2009, 14:50
Aktualizacja: 14:50
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Zgubiła ją fałszywka
Fot. Policja
Ponad 16 tysięcy złotych kredytu usiłowała wyłudzić w jednym z jeleniogórskich banków 28–letnia mieszkanka Jeleniej Góry. Nie udało się.

Kobietę zatrzymali w minioną środę policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Jeleniogórzanka w celu uzyskania kredytu złożyła sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach z jednego z zakładów ogólnobudowlanych w mieście. – Policjanci ustalili, że firma ta od dwóch lat nie prowadzi żadnej działalności – informuje podinsp. Edyta Bagrowska z policji.

W toku postępowania policja dowiedziała się, że wystawcą fałszywki był 59-letni mieszkaniec miasta. Funkcjonariusze odwiedzili go w domu. Mężczyzna przyznał się do fałszerstwa: miał za tę „przysługę” dostać dwa i pół tysiąca złotych . Znaleziono też pieczątkę, którą się posłużył.

W mieszkaniu 28-latki funkcjonariusze znaleźli kilka zaświadczeń in blanco wystawionych na jej nazwisko i opieczętowanych pieczątką nieistniejącej firmy. Najprawdopodobniej na ich podstawie kobieta zamierzała dokonać innych oszustw.

Obydwoje odpowiedzą za oszustwo, za co grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group