Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7334
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zgłoś się po pomoc dla dzieci niepełnosprawnych

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 14 maja 2013, 10:38
Aktualizacja: 10:41
Autor: Org
Otwarta Inicjatywna Grupa Wsparcia Rodziców Dzieci z Niepełnosprawnościami zaprasza na cotygodniowe spotkania. Najbliższe z nich, z udziałem psychologa, odbędzie się w piątek (17.05.2013 r.) w jeleniogórskiej Książnicy Karkonoskiej o godz. 17.00 w sali nr 322.

Po poradę i pomoc mogą zgłosić się zarówno rodzice, jak i nauczyciele dzieci niepełnosprawnych oraz z problemami i zaburzeniami rozwoju. 

Jeżeli jesteś rodzicem i niepokoi Cię zachowanie Twojego dziecka. Masz wątpliwości i podejrzewasz że jego rozwój nie przebiega prawidłowo. Otrzymujesz niepokojące sygnały od innych osób przebywających z Twoim dzieckiem o "nietypowych" zachowaniach u dziecka. Jesteś rodzicem dziecka niepełnosprawnego i potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego przedszkola lub szkoły dla Twojego dziecka.

- Potrzebujesz informacji o metodach terapii. Poszukujesz specjalistów: terapeutów, psychologów i psychiatrów, lekarzy. Jeśli chciałbyś polepszyć relacje pomiędzy Tobą a dzieckiem, być lepszym rodzicem. Jeśli potrzebujesz pomocy w szkole dla swojego dziecka. Jesteś nauczycielem dziecka z niepełnosprawnością i chciałbyś się dowiedzieć, co oznacza indywidualne podejście w przypadku różnego rodzaju schorzeń to serdecznie zapraszamy – piszą organizatorzy.

Szczegółowe informacje na temat spotkań można uzyskać pod tel. 530 515 510 lub e-mail: anna.jg@tlen.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~ 14-05-2013 11:00
Moja rada, jeśli masz problemy z dzieckiem i jego rozwojem pojedż minimum do Wrocławia i na wlasną rękę dokonaj diagnostyki , a na samym szarym końcu do poradni psychologiczno -pedagogicznych po stosowne opinie/orzeczenia. Zaczynanie od rejonowych PPP jest błędem , ktory może poważnie zaważyć na rozwoju waszego dziecka, bo to przede wszystkim URZĘDNICY i to kochani rodzice , powinniście mieć na uwadze.
~Matka 14-05-2013 12:00
zgadzam się z tym, zaliczyłam poradnię jeleniogórską, psycholog taką dziwaczną opinię wydała a problemu faktycznego nie wyłapała. pojechałam do Wrocławia i tam fachowo specjalista zajął się moim dzieckiem, wsparł zarowno mnie jak i dziecko, milo tam powracam a naszej poradni to nie chcę ani widzieć ani o niej słyszeć.
CН.W.D.P. 14-05-2013 12:22
ZGADZAM SIĘ Z POPRZEDZAJĄCYMI KOMENTARZAMI... GDYBY MNIE WYWIEZIONO W DZIECIŃSTWIE MINIMUM DO WROCŁAWIA, A NAJLEPIEJ DO NIEMIEC, TO DZIŚ BY NIE BYŁO TEGO, CO JEST I W OGÓLE BYŁOBY INACZEJ... A TAK TO JEST TAK, JAK KAŻDY WIDZI. BO JAK JEST, TO KAŻDY WIDZI - NIE MA CO UDAWAĆ...
~ 14-05-2013 12:25
czy jest jakieś konkretne badanie. gdzie we Wrocławiu takie wykonują? czy też w poradni psych-pedagog?
~ 14-05-2013 13:18
No to mamy klasyczny przyklad zaniedbania ? :CHWDP , ... Dzięki , żeś to sam zauważył , bo ja bym nie śmiała na ten przyklad ;/.... A teraz poważnie :Wyobraż sobie rodzicu ,że leczy ciebie czy kogoś z rodziny orzecznik ZUS oczywiście z NFZ, bez jakichkolwiek "doplat". Ten orzecznik ma znależć przyczyny twoich dysfunkcji. Mogloby się okazać,że to co znalazł kieruje ciebie bezwzglednie na rentę ...tymczasem orzecznik dostaje wytyczne jak nie przyznać renty. Domów sobie czytelniku resztę sam. Tak jest w PPP . W PPP jednocześnie diagnozuje się i orzeka. I tu jest problem,bo na niektóre dysfunkcje służą tzw. przystosowania. PPP mają co prawda obowiązek diagnostyki, ale cichcem ( widziałam zalecenia np. jakie F xy nie przyznawać) pomimo wskazań , nie przyznają. BO PPP są URZĘDAMI cd
~ 14-05-2013 13:41
PPPjako urzędy podlegają więc pewnym zaleceniom. Jak okazuje się,że jest za duzo np.dyslektykow to należy jak pan W."zbić termometr,aby nie bylo gorączki", czyli pomimo występowania objawow takowej nie diagnozować. A że ze szkodą dla dziecka ,to a kogo to ..".Nie można za dużo wymagać od PPP".To slowa ,jakie uslyszałam w kuratorium.I je tutaj przekazuję .... Pamiętajcie rodzice , o tym, aby diagnozy psychologiczne wykonać naprawdę u dobrego psychologa, bo jak zaczniecie od PPP to uwiążecie się jak pies do budy. Badania psychologiczne, bowiem,wykonywane są raz na 2-3 lata , rzadko raz do roku.Jezeli to pierwsze zostanie zrobione pod potrzeby np. p.dyrektor/a to .... poczekacie sobie trochę,az ktoś kompetentny podejmie się diagnostyki. To badanie musi być zrobione od razu dobrze.
~ 14-05-2013 14:10
12.25 - jeżeli chodzi o tzw. trudności szkolne, to bardzo rzetelnie i odpowiedzialnie zrobią to specjaliści z TowarzystwDysleksji o/Wroclaw. (Odpl, 250 zl) to istotne bo ich opinie są w szkolach honorowane. Szkoly na wszelki wypadek honorują opinie PPP , dlatego warto się do PPP zgłosić z pelnym materialem diagnostycznym. Jeszcze raz podkreślę,że zaczynając od PPP nie macie już na nic wpływu, ani nie możecie żądać dobrej jakości badań, nie możecie sobie wybrać specjalisty, wszelkie próby dowiedzenia się czegokolwiek co by wyjaśnialo sytuację twojego dziecka , mogą być potraktowane jako próby wyłudzenia czegoś co być może,z definicji Twojemu dziecku się nalezy, i w związku z tym , rodzicu ,ani się spostrzeżesz jak staniesz się podejrzanym o wyludzenia albo co najmniej roszczeniowcem
~rodziciel 14-05-2013 14:17
Dlatego my rodzice musimy się spotykać i sami przekazywac sobie nawzajem swoje doswiadczenia. Mamy juz na koncie wiele pozałatwianych spraw. Wymieniac sie radami, adresami, pomagac. Psycholog tez jest niezależny nie z Poradni. Mozemy zaprosic innych specjalistow, urzędników z Wydz Oświaty, nauczycieli. Bo to my musimy wchodzic przez okna jeśli gdzies zamknięte są drzwi.
~Krystynaa 14-05-2013 14:33
Ale my nie musimy jeździć do Wrocławia. Nie wszyscy mają środki i czas. A co to Jelenia Góra gorsza? Trzeba się tylko za to wziąć a nie narzekac. Możemy zrobić coś tutaj. Brawo. Bardzo dobry pomysł !
~jagódka 14-05-2013 15:36
A ja nie zgadzam się z opinią o PPP. jestem im bardzo wdzięczna za pomoc jakiej mi udzielili. Po pierwszym badaniu natychmiast nas skierowali właśnie do Wrocławia. Wstępna diagnoza była szokiem dla naszej rodziny, bo stwierdzono \"objawy ze spektrum autyzmu\". We Wrocławiu też mieli wątpliwości, a opinię z PPP potraktowali bardzo poważnie. Samo badanie we Wrocławiu też nie zrobiło na mnie wrażenia, że jest jakieś super...Mój synek przez prawie 2 lata chodził na terapię do poradni i co pół roku jeździliśmy do Wrocławia na kontrolę. Dzisiaj chodzi do zwykłego przedszkola, mówi i bawi się z innymi dziećmi, a my myślimy o posłaniu go do szkoły :)
~ 14-05-2013 15:38
Rodzicielu,Krystynoa,inicjatywa jak najbardziej NA PLUS.Też uważam ,ze specjaliści są dla dzieci a nie na odwrót, ale ...tak jak użytkownik dróg powinien miec drogi wyremontowane i bezpieczne, a jak jest , wiemy...Zapewne zupełnie inna jest sytuacja z osobami o widocznej niepełnosprawności, medycznie nie podlegającej dyskusji, a inaczej gdzie medycznie jest wszystko OK ale funkcjonowanie jest powaznie zaburzone. np. dysleksje, adhd, itp.Dlatego pozwoliłam sobie napisać pewną prawdę o PPP, ( w przypadku mojego dziecka to nie jg, a jak widać z innego wpisu też dotyczy).Nie neguję sluszności państwa działań, ale też z perspektywy czasu i życiowego doświadczenia nie zawierzyłabym li tylko specjalistom z JG. Rodzice ,pamiętajcie PPP to urzędnicy i czasem mają (tylko) zlote usta.
~ 14-05-2013 15:58
Jagódko bardzo się cieszę, ze tak PPP Jg zadzialało... I tak wlasnie powinno być. Pomimo wszystko ,ze mam ograniczone zaufanie do PPP (wszystkich) , muszę przyznac,ze to w PPP JG / moim rodzinnym mieście/otrzymalam wskazowki ,co mam robić aby ratować, to co mozna było jeszcze uratować a schrzanila PPP w mieście, gdzie teraz mieszkam.A PAMIĘTAJCIE, PPP jak URZĘDU, wybrać sobie nie można.
~zadowolona matka 14-05-2013 16:07
A mi, a właściwie mojemu dziecku nasza PPP bardzo pomogła. Postawiono fachową diagnozę, zaproponowano pomoc. Trochę to wszystko trwało ale do dziś jestem paniom z Poradni wdzięczna.
~gość123 14-05-2013 18:38
świetna inicjatywa od zawsze wiadomo, że razem można więcej zrobić, więcej zmienić na lepsze a to co dobre lepiej promować
~rodziciel 14-05-2013 22:18
PPP jest od orzeczeń, które ma respektować szkoła. Jesli jest inaczej to kazdemu z osobna pomożemy, znajdziemy ścieżki współpracy, bo przy dzieciach z zaburzeniami zachowania tak trzeba. Dobrze jest , gdy nie jest się samemu
~ 15-05-2013 16:53
Przeczytałam wszystkie oceny,sama mam dziecko z problemami,walczę o jego godne życie w społeczeństwie.Widocznie mam więcej szczęścia bo na swojej drodze spotkałam przeważnie samych wspaniałych lekarzy,pedagogów,terapeutów,psychologów.Trzeba tylko wiedzieć czego i gdzie szukać i przede wszystkim nie mieć postawy roszczeniowej.W koło jest mnóstwo nieszczęść prawie każdy ma swoje problemy nauczmy się je rozwiązywać a będzie się nam żyło lepiej.Same wieszanie psów na lekarzach,pedagogach czy poradniach nic nie zmieni.Są już wspaniałe ustawy dotyczące dzieci ze spektrum autyzmu a Jelenia Góra jest jednym z niewielu miast w Polsce która je respektuje.Cieszmy się z tego co mamy.Pozdrawiam mama autysty.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group